Meksika'da Kanalizasyondan Çıkan Dev Fare Görenleri Şaşkına çevirdi, Ancak Gerçek, Dışarıya Çıkarılınca Anlaşıldı

Gerçek dışarıya çıkarılınca anlaşıldı

Olay Meksika’nın başkenti olan Mexico City’de yaşandı. Başkent uzun zamandır yağmurlarla başı dertte. Bu yağmurlar Meksika halkının günlük yaşantısını etkilemiş, kanalizasyonların tıkanmasına sebep olmuştu.

meksika-da-kanalizasyondan-dev-fare-cikti-gercek-disariya-cikarilinca-anlasildi-2363.jpg

Birçok bölgede kanalizasyon çalışması yapan Meksikalı işçileri hayatının şokunu yaşayacakları bir olay bekliyordu. Kanalizasyon çalışması yapan işçiler bir gün gittikleri kanalizasyonda hayatlarının şokunu yaşadı. Bunu duyan halk korku ve panikle olay yerinden kaçmaya başladı.

İnsan Boyunda Fare

Meksika da halkın talebi üzerine tıkanan kanalizasyonu açmak için kanalizasyon işçileri bölgeye geldi. Tıkanan kanalizasyonun tıkanma sebebini öğrenmek için işçilerden biri kanalizasyona indi. Kanalizasyona inen işçi el fenerini açarak incelemeye başladı. Bir kaç adım atan işçi fenerini çevirdiği yerde dev bir fare ile göz göze geldi.

Fareyi gören işçi düşe kalka koşarak çığlıklar içinde yukarı çıktı. Yukarı çıkıp olanları anlatan işçiyi duyan halk ve işçiler korkmaya başladı. Kısa bir süre sonra kanalizasyon işçileri aşağıya inerek dev fareyi yakalamaya karar verdi. Hep birlikte aşağıya inen işçiler fare ile tekrar karşılaşınca korkmaya başladılar. Önce fare yaşıyor mu diye fareyi bir sopa yardımı ile dürttüler. Tepki vermeyen fare ip yardımıyla bağlandı. Daha sonra yukarıya çıkarıldı.

meksika-da-kanalizasyondan-dev-fare-cikti-gercek-disariya-cikarilinca-anlasildi-2363-1.jpg

Dev Fare Nereden Geldi?

Meksikalı işçiler tarafından kanalizasyondan çıkarılan fareyi etrafta toplanan halk görünce birbirlerini ezecek derecede dehşete düşerek büyük bir panik ve korkuyla kaçmaya başladılar. Çıkarılan fare insan boyunu geçecek kadar büyüktü. Farenin tamamen öldüğünü düşünen işçiler fareyi incelemeye başladığında gerçeği öğrendiler. Kanalizasyondan çıkan fare gerçek değil aslında bir kostümdü.meksika-da-kanalizasyondan-dev-fare-cikti-gercek-disariya-cikarilinca-anlasildi-2363-3.jpg

Meksika da cadılar bayramı her sene değişik kostümlerle kutlanmakta ve büyük bir ilgi duyulmakta. Cadılar bayramı için kıyafet üreten bir fabrikanın deposunun yağan yağışlardan etkilenerek yağmur sularının kanalizasyonlara gitmesiyle geldiği düşünülmektedir.meksika-da-kanalizasyondan-dev-fare-cikti-gercek-disariya-cikarilinca-anlasildi-2363-2.jpg

Yapılan kanalizasyon çalışmasında binlerce ton atık çıkarıldı. Bu büyük paniğe sebep olan dev fare bu atıklardan sadece biri. Yağmur sularının getirdiği bu atıklar Meksika kanalizasyonlarını etkilemiş hemen hemen başkentin bütün kanalizasyonlarının tıkanmasına sebep olmuştur.