Mehmet Ali Ağca Akit TV’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Hedef Aldı! Neredeyse Tehdit Etti!

Gazeteci Abdi İpekçi Suikastı ve Papa II. Ioannes Paulus’un suikast girişiminde bulunan ve dünyada tetikçi olarak tanınan Mehmet Ali Ağca, katıldığı Akit TV’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.

Gazeteci Abdi İpekçi Suikastı ve Papa II. Ioannes Paulus’un suikast girişiminde bulunan ve dünyada tetikçi olarak tanınan Mehmet Ali Ağca, katıldığı Akit TV’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Birçok kişiye eleştirilerde bulunan Ağca’nın Erdoğan’ı neredeyse tehdit ettiği sözler ise programa damga vurdu. 63 yaşındaki Mehmet Ali Ağca’nın programa sarf ettiği sözler büyük bir gerilim konusu olurken; Erdoğan’ın iktidardan düşünce İmralı’ya gönderileceğini söylemesi ise en dikkat çekici cümleler oldu.

Mehmet Ali Ağca sarf ettiği sözlerde Papa II. Ioannes Paulus’a suikast girişimini hatırlattığı “Vatikan’a silah sıktım” sözleriyle başlayan büyük gerilim sonrasında ihanetin İmam Hatip okullarından çıktığını söyledi. Hürriyet’i de hedef gösteren Mehmet Ali Ağca, bu gazetenin Siyonizme hizmet ettiğini iddia ederken, başında da bir İmam Hatip’linin olduğunu sözlerine ekledi. Sözlerinin devamında Tuğçe Kazaz ve Adnan Oktar’ın ülkede söz sahibi olduğunu ima eden Ağca; ülkücülerin beyninin yıkandığını ve aktroller tarafından ülkenin yönetildiğini söylemesi ise şaşkınlık yarattı.

 

Sözlerinin devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “Ankara’daki malum şahıs” yakıştırması yapan Mehmet Ali Ağca sözlerine şöyle devam etti; “iktidardan düştüğün an seni İmralı’ya Apo’nun yanınan gönderecekler ve idam edecekler. Tüm sülaleni İmralı’ya gönderecekler” dedi. Erdoğan’a karşı kullandığı tehdit dilinden vazgeçmeyen Ağca bu sözleri sonrasında ise Erdoğan için; “Bir yanına Demet Akalın’ı bir yanına Hande Yener’i oturtmakla olmaz” diyen Ağca, devamında ise Erdoğan’ın 3-5 müteahhiti zengin etmemesi gerektiğini ve Allah yolunda savaşması gerektiğini söyledi.