Masumlar Apartmanı Dizisinde Safiye Neden Titizlik Hastası

Masumlar Apartmanı Dizisinde Safiye Neden Titizlik Hastası

TRT Kanalında Ekrana gelmekte olan ve ilk bölümüyle oldukça ses getiren Masumlar Apartmanı Dizindeki karakterlerden Safiye bir anda ülke gündeminde oturdu.


TRT Kanalında Ekrana gelmekte olan ve ilk bölümüyle oldukça ses getiren Masumlar Apartmanı Dizindeki  karakterlerden Safiye bir anda ülke gündeminde oturdu. Yiyecekleri bile abartılı bir şekilde 3 defa deterjanla temizleyen Safiye esasında bizlere dünya gerçeğini bizlere hatırlatıyor. Safiye bütün dünyada bulunmakta olan kötülüklerin hırsını filmde olduğu üzere evinde temizlik yaparak çıkarıyor. Bunun sebebi Safiye evden atılmış, dünya ile ilişkisi sonlandırılmış ama bir o şekilde dünyadaki bütün olumsuzlukları yaşamış nice kadından yalnızca biri.

img-20200828-101928.jpg
TRT ekranında başlayan dizi görmüş olduğumuz o klasik dizilerin çok çok üzerinde bir dizi. Türk ve dünya dizi genelinde daima görmüş olduğumuz zengin- fakir, hırslı güzelliğin ve nam şöhretin tavan yapmış olduğu dizilerden çok diğer bir dizi. Genel olarak dizilerde abartılı makyajlı bayanlar, takım elbiseli son derece iyi giyinen beyler karşımıza çıkardı.

Fakat diğerlerinden farklı olarak bu dizi sıfır makyajla, gerçekten yaşanmış hayat hikayelerine kurmuş olduğu bağlantıyla bizden, hepimizden bir dizi. Şüphesiz sevilmesine sebep olan en önemli özelliği de bu. Esasında küçük dünyasında yemekleri, yaprakları pek çok kez temizlemekle bizi anlatmak istediği oldukça önemli bir mesaj bulunuyor

Safiye’nin Vermek İstediği Mesaj Nedir?

Temizlik hastalığı ile bir anda Türkiye’nin en fazla konuştuğu isim olarak gösterilen Safiye. Bu nedenle temizlik ile ilgili ciddi bir takıntısı olmaz dedirtecek sahneleri bulunan safiye esasında derdi yiyecekler, içecekler değildi temel amacı dünyada yaşamakta olan bayanların üzerine leke bırakanları temizlemekti. Bayanların çaresiz kalışlarını, çaresiz kalan bayanlara zorla yapılan kirleri yıkamaktı.
Domatesi bile görüldüğü üzere deterjanla 3 kere yıkarken esasında bayanların her bakışı ve tebessümü suç nedeni olduğu sebebini temizlemeye çalışıyor. Safiye ilk defa regl olduğunda bile annesi ona bir pislik şeklinde davranmıştı şimdi safiye çamaşır suyu ile o pisliği büyük birgayret ile silmeye çalışıyor. Safiye dışlanmışlığı, küçük hissedilmesini, hor görünmesini en nitelikli deterjan ürünleri ile kurtulmaya çalışıyor.

Toplum onu titizlik takıntısı olmasına sebep oldu. Bayan olarak sayılmadı, yapmış olduğu her şey beğenilmedi çünkü Safiye bayandı. Dünyadaki bütün kötülükleri, kadın şiddetlerini, bayanların toplumda küçük düşürülmesini küçücük konutunda deterjanla, suyla temizlemek istedi. Ne yazık ki bayanlar evlerine hapsedilip özgürlükleri ellerinden alınıyor. Safiye tek bir şekilde evdeki temizlik ürünleriyle dünyanın bu büyük kötülüğünü ve kirini temizlemeye gayret ediyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.