Yüzüklerin Efendisi dizisi geliyor!

Amazon’un uzun yıllardır sır gibi sakladığı Yüzüklerin Efendisi dizisinden yeni bir haber geldi. LOTR hayranları yaklaşık 4 yıldır diziyi bekliyor. Amazon Prime’de yayımlanacak diziye dair yeni haber geldi.

Amazon Studios’un dizi için 1 milyar dolarlık bir bütçe ayırdığı konuşulan Yüzüklerin Efendisi dizisinden gelen son bilgilere göre, dizinin sadece ilk sezonunun toplam maliyeti 465 milyon dolara mal olacak. 465 milyonu Türk Lirasına çevirdiğimiz de ise ortalama olarak 3 milyar 680 milyon 832 bin lira ediyor!

650x344-yuzuklerin-efendisi-filmi-hakkinda-her-sey-iste-yuzuklerin-efendisi-filmi-ve-oyunculari-1552742837280-001.jpg

Dünyanın en önemli yazarlarından J. R. R. Tolkien’in kaleme aldığı ve Peter Jackson tarafından 2000’li yılların başında beyazperdeye uyarlanan Yüzüklerin Efendisi şimdi de Amazon yapımıyla karşımıza dizi olarak gelecek. Stuff’ta yer alan habere göre dizinin Yeni Zelanda’da çekildiği ve 5 sezon süreceği gibi bilgiler Amazon tarafından doğrulandı.

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı bu bilgiler teyit etti. Sonrasında ise şunları ekledi, ‘’ Bu harika, gerçekten… Şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak” dedi.

eeee.jpg

Dizi şu anda dahi son yılların en popüler ve bütçeli dizilerinden birisi olan Game Of Thrones ile karşılaştırılmaya başlandı. Orta Dünya’nın kendine has evreni, hayranlarını şimdiden heyecanlandırmaya devam ediyor.

Telif Hakları 250 Milyona Alındı!

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinin TV haklarını satın alabilmek için 2017 yılında 250 milyon dolara satın almıştı. 250 milyon dolar sadece kitabın hakları, set giderleri değil. Dizi ‘Hobbit’ ve Yüzüklerin Efendisi romanlarında ve filmlerinde gördüğümüz hikayelerden binlerce yıl öncesine gidecek. Yapılan açıklamalara bakıldığında ise hem tanıdık hem de yeni karakterler dizide rol alacak.

yuzxuklerinefendisikapak-16-9-1521614035-001.jpg​​​​​​​

Dizinin yapımı için çalışmalara yıllar öncesinden başkandı. Yayın tarihi sır gibi saklansa da Amazon Studios başkanı olan Jennifer Salke, 2018 yılında gerçekleştirdiği açıklamada dizinin 2021 yılında yayınlayabileceklerini ima etmişti. Fakat şu an için dizinin ne zaman başlayacağı bilinmiyor.