Reynmen’e dava şoku: sebebi şok etti!

Sunucu Ece Erken, kendisine hakaret etmesini gerekçe göstererek Reynmen lakabıyla popüler olan Yusuf Aktaş’a 5 bin liralık tazminat davası açtığını aktardı.

Reynmen’e dava şoku! Ece Erken, Reynmen’in kendisine ‘’leşsiniz, ucuzsunuz’’ ifadelerini kullandığı gerekçesiyle dava açtı. Kişilik haklarına saldırı olduğu aktarılmasının yanı sıra 5 bin liralık manevi tazminat davası açıldı.

1.webp

Reynmen lakabıyla bilinen rapçi Yusuf Aktaş geçtiğimiz Ramazan ayı içinde cama çıkarak ezan okuduğu görüntülerini kendi hesabı üzerinden paylaşarak ‘’ezan okunuyor mu diye bakamaya çıktı’’ notuyla geçti. Bunun üzerine oldukça eleştirilmişti.

‘’Ucuzsunuz’’

Ece Erken ve Bircan Bali sunuculuklarını gerçekleştirdikleri TV programında Reynmen’in ezan paylaşımı üzerine ağır yorumlarda bulunmuştu. Sonrasında ilahiyatçı Arif Arslan, programa katılarak ünlü fenomene ‘’dinden çıktı’’ açıklamasını yapmıştı.​​​​​​​

Reynmen ise bu eleştirilere sessiz kalmayarak cevapta bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden söz konusu olaya ilişkin olarak “Bitmek bilmedi karalamalarınız, leşsiniz, ucuzsunuz'' şeklinde yazılı bir paylaşımda bulunmuştu.​​​​​​​

​​​​​​​eceerken-instagram-16-9-1590299197.jpg​​​​​​​

‘’Tam Olarak Vasfınız Ne Yani?’’

Sonrasında da sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Reynmen şunları söyledi; ‘’İnsanların değerlerini hiçe sayacaksınız, onların hayatlarını, özel hayatlarını istediğiniz gibi konuşabilme hakkına ve hürriyetine sahip olduğunuzu zannedeceksiniz! Sordukları zaman bu işten para kazanıyorum diyeceksiniz. Vasfınız ne sizin? Tam olarak vasfınız ne yani?”

Oldukça sert cevaplar veren Reynmen açıklamasına şöyle devam etti; ‘’İnsanların özel hayatlarını konuşmak dışında başka vasfın ne? Bunu benimle paylaş ben bunu merak ediyorum. İnşallah yarın bu storylerimi döndürürsünüz programda. İnşallah o zaman başlayacaksınız tabii insanların hayatlarını konuşmaya. Elimden ne geliyorsa yapacağım hukuki anlamda! Doktor Ahmet Arif Aslan da beni dinden çıkarmış tövbe etmem lazımmış. ‘Tövbe'”

kapak-133700.jpg​​​​​​​

Ayrı Davalar Açılacak

Reynmen’in bu sözleri üzerine sunucu Ece Erken şunları söyledi; ‘’Senin yaşın kadar benim televizyon geçmişim var. Ben, Bircan Bali ve kanalımız ayrı ayrı dava açacak” demişti. Ece Erken avukatı olan Gölçe Sobay ile dava açtı. Dava önümüzdeki günlerde görülecek.