Netflix'in Yeni Dizisine Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Netflix, genç sosyal medya fenomelerinin olduğu, doğal güzellikleri ile herkesi büyüleyecek bir bölgede yeni dizi çalışmalarına başladıklarını açıklandı. Netflix'in çekeceği dizinin adı ve yeri bile belirlendi. Dizinin adı Byron Baes ve doğal güzellikler

Netflix, genç sosyal medya fenomelerinin olduğu, doğal güzellikleri ile herkesi büyüleyecek bir bölgede yeni dizi çalışmalarına başladıklarını açıklandı. Netflix'in çekeceği dizinin adı ve yeri bile belirlendi. Dizinin adı Byron Baes ve doğal güzellikleri ile bilen Byron Bay'da çekilecek.

Byron Bay, Avustralya'da yer alan bir sahil kasaba, Netflix çekeceği dizi için influencer'ların bir sahil fonuna ihtiyacı olduğunu düşünerek burayı seçmiş. Bu bölgeyi genç sosyal medya fenomenleri anlatacak, Netflix'te bu anlatımları dizi yapacaktı fakat beklenmedik bir tepki ile karşılaştı.

Byron Bay Halkı Ayaklandı!

screenshot-168.jpg

Bölge halkı yapımın duyurularının yapılmasının ardından hemen harekete geçti. Byron Bay'da yaşayan halkın gerçek hayatı diziye aktarılmayacak, burası bir hayal ürünü için kullanılacak biz bunu istemiyoruz dediler. Byron Bay bölgesinin bu insanlar yüzünden kirleneceğini, doğayı mahvedeceklerini düşünen bölge halkı dizinin çekimlerinin durdurulmasını istedi.

Kısa bir süre sonrada Byron Shire Belediye Başkanı sözü devraldı. "Truman Show tipi bir tasvire sahibiz. Gerçekte stres altında olan bir topluluğumuz var, barınma, iş ve alım gücü ile ilgili gerçek sorunları olan insanlarız”dedi

Bölge Halkı Çekimlerin Durması İçin İmza Kampanyası Başlattı

screenshot-165.jpg

Netflix'in çekimleri durdurulması için boykot yapan bölge sakinleri 6000'den fazla imza topladı. Bölge sakinleri biz zorluklarla yaşayan bir topluluğuz. Sosyal medya fenomenleri için iyi bir zemin olarak rol almak istemiyoruz diyerek tepkilerini ortaya koydular. Netflix ise tüm bu tepkilere rağmen sessizliğini koruyor.

screenshot-166.jpg

Dizi ile ilgili oldukça iyi bir takım düşüncelerin olmasıyla birlikte çekimlere başlanmıştı. Fakant hesapta olmayan bir takım gelişmeler meydana geldi ve dizi ile ilgili yapımcılar yeni bir karar vermek zorunda kalacaklar gibi duruyor. Byron Bay, Avustralya'da yer almakta olan bir sahil kasaba, Netflix çekmek istediği dizi ile ilgili influencer'ların bir sahil fonuna ihtiyacı olduğunu hesaplaması ile birlikte bu nokta ile ilgili karar vermiş. Bu bölgeyi genç sosyal medya fenomenleri anlatacak, Netflix'te bu anlatımları dizi yapacaktı fakat beklenmedik bir tepki ile karşılaştı. Bölge halkı yapımın duyurularının yapılmasının ardından hemen harekete geçti. Byron Bay'da yaşayan halkın gerçek hayatı diziye aktarılmayacak, burası bir hayal ürünü için kullanılacak biz bunu istemiyoruz dediler. Byron Bay bölgesinin bu insanlar yüzünden kirleneceğini, doğayı mahvedeceklerini düşünen bölge halkı dizinin çekimlerinin durdurulmasını istedi.