Acun Ilıcalı, Süper Lig yayınını Exxen’e alıyor!

Acun Ilıcalı, Süper Lig yayınını Exxen’e alıyor!

Beşiktaş’ın geçtiğimiz dönem başkan adayı olan Hürser Tekinoktay, yeni sezon öncesinde yapılacak Süper Lig yayın ihalesinde Acun Ilıcalı’ya ait olan Exxen’inde yer alacağını iddia etti.

2021 yılına girmemizle birlikte Acun Ilıcalı’ya ait olan Exxen platformu yayın hayatına başladı. Kısa bir süre içerisinde yüz binlerce aboneye yetişen platform hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Medya patronu Acun Ilıcalı, Exxen için yeni hamleye giriştiği iddia edildi.

3036785-810x458.jpg

Beşiktaş’ın geçtiğimiz yılki Başkan adayı olan Hürser Tekinoktay flaş bir iddiayı ortaya attı. Tekinoktay, yeni sezon öncesi oluşturulan yayın ihale komisyonuna Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin girmemesini eleştirirken, Fenerbahçe’ye oldukça yakın olan Acun Ilıcalı’nın da ihalede yer alacağını iddia etti.

Exxen Süper Lig İçin İhaleye Girecek!                

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Tekinoktay şunları ekledi; ‘’İhale komisyonu, kulüpler birliği ve ilgililere; 1-Kulüpler Birliği Başkanı neden ihale komisyonunda yok ? 2-İhaleye TV8 veya EXXEN girecek mi ? 3-ODTÜ ne öğrendiniz ?" ifadelerini kullandı.

kapak-085543.jpg

Bilindiği üzere Türkiye Futbol Federasyonu İhale Komisyonunu açıklamış ve yeni yayın ihalesi için oluşturulan komisyonda, TFF’nin yanı sıra Kulüpler Birliği Vakfı’nı temsilen Ali Koç, Fatih Saraç, Göksel Gümüşdağ ve Mehmet Sepil’in de yer aldığını aktarmıştı.

Süper Lig Maçları Exxen’de Mi?

İddialara göre Acun Ilıcalı’da Süper Lig ihalesini girecek. Olası bir kazanma durumunda da Türkiye tarihinde biri ilkin gerçekleşebileceğini söylemek mümkün. Exxen, tamamen dijital bir platform ve TV’lerde yer bulmuyor. Süper Lig yayınları günümüze kadar sürekli olarak televizyonlarda yayımlanmıştı. Şimdi ise işler biraz değişebilir. Önümüzdeki günlerde iddianın aslı ortaya çıkacak.