Acun Ilıcalı, İngiltere’den futbol kulübü alacak!

Acun Ilıcalı’dan bomba bir açıklama geldi. Ünlü programcı ve televizyoncu geçtiğimiz sezon Hollanda ekibi olan Fortuna Sittard’ı satın almış dikkatleri üzerine çekmişti. Ilıcalı bu kulüpten ayrıldığını ve yeni hedefinin İngiltere olduğunu belirtti.

TV8 ve EXXEN platformunun sahibi olan Acun Ilıcalı, geçtiğimiz sezon Hollanda Eredivise (Süper Lig) ekiplerinden birisi olan Fotruna Sittard’ı satın alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Instagram hesabı üzerinden açıklama yapan Acun Ilıcalı, bu kulüpten ayrıldığını ve hisselerinin tamamını sattığını aktardı.

acunilicali-1-16-9-1562750233.jpg

Ilıcalı yeni hedefi ise herkesi şok etti. Dünyanın en pahalı futbol ligi olan İngiltere Premier Lig’den takım alacağını aktardı. Bilindiği üzere İngiltere Premier Lig, Dünya’daki en büyük paranın döndüğü liglerin başından geliyor. Ilıcalı ise sosyal medya hesabı üzerinden şunları ekledi;

acun-ilicali-nin-mustakbel-kayinvalidesi-dogum-14003648-6156-osd.jpg​​​​​​​

‘’Futbol yatırımlarımıza İngiltere liginden bir kulüp alarak devam etmek istiyoruz. Güzel başarılar yaşadığımız Fortuna Sittard'a veda ediyoruz. Alt sıralarda dahil olduğumuz bu güzel kulübü iyi yerlere getirdiğimizi düşünüyorum. Kulüpteki güzel insanlara başarılar diliyorum.’’

screenshot-20-ftya.jpg​​​​​​​

Ilıcalı’nın gerçekleştirdiği açıklamadan sonra gözler İngiltere Premier Ligi’ne doğrudan çevrildi. Fakat İngiltere Premier Lig’den herhangi bir takım almak son derece zor. Premir Lig’deki herhangi bir kulübü satın almak için 100 milyar ile 400 milyar pound arasında bütçeye sahip olmak gerekmektedir.

İngiltere Premier Lig’in bir alt ligi olan İngiltere Championship ise Premier Lig’e göre daha uygun fiyatlar üzerinden takım alabilmek mümkün. Premier Lig’in bir alt liginden herhangi bir takım almak minimum 25 ila 30 milyar arasında olabilir.