Liverpool – West Bromwich Maçında Öyle Bir Şey Yaşandı Ki! Beşiktaş’ın Kaderi Bile Değişti!

İngiltere Premier Lig’de Liverpool son dakika golü ile West Bromwich Albion’ı 2-1’lik skorla devirmeyi başardı. Son dakikada gelen gol ile Liverpool’un Şampiyonlar Ligi’ne gitmesi ihtimali artık çok yüksek olurken alınan bu sonuç Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi kaderini de etkileyecek cinsten.

İngiltere Premier Lig’de Liverpool son dakika golü ile West Bromwich Albion’ı 2-1’lik skorla devirmeyi başardı. Son dakikada gelen gol ile Liverpool’un Şampiyonlar Ligi’ne gitmesi ihtimali artık çok yüksek olurken alınan bu sonuç Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi kaderini de etkileyecek cinsten. Maçta 1-0 geriye düşen ve son dakikada attığı mucize golle 2-1 kazanan Liverpool’un son dakika golü ise kaleci Alisson Becker’den geldi. Liverpool’un aldığı galibiyet ile Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi serüveni arasındaki bağlantı ise Chelsea’nin durumunda gizli.

 

Chelsea’nin İlk 4 Şansı Zora Girdi! Beşiktaş Tedirgin Oldu!

Türkiye Süper Lig’de şampiyon olan Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’ne gruplardan mı yoksa Play-Off turundan mı başlayacağı henüz belli olmazken, Beşiktaş’ın gruplara kalması için Şampiyonlar Ligi’ni alan takımın kendi liginde Şampiyonlar Ligi potasına girmiş olması gerekiyor. Bu bağlamda Chelsea İngiltere Ligi’nde ilk 4’e girmezse ve Şampiyonlar Ligi finalinde Manchester City’i yenerse Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi serüveni Play-Off’lar ile başlayacak. Liverpool’un son dakikada kaleci Alisson Becker tarafından bulduğu golle Chelsea’nin bir puan gerisine yerleşmesi ve Salı günü Chelsea’nin 3. sıradaki Leicester City ile karşılaşacak olması, istenmeye senaryonun gerçek olma olasılığını bir hayli arttırıyor.

Son oynanan FA Cup finalinde Leicester City’e mağlup olan Chelsea, 18 Mayıs günü ligde yine bu takıma yenilmesi veya berabere kalması durumunda yüksek ihtimalle ilk 4’e girememesine neden olabilir. Bu nedenle Liverpool’un son dakikada kalecisi ile bulduğu galibiyet golü Beşiktaş için de istenmeyen senaryonun ilk adımlarından biri oldu. Öte yandan Chelsea’nin ilk 4 içine girememesi durumunda Şampiyonlar Ligi finalinde Manchester City’nin galip gelmesi Beşiktaş’ın gruplara kalmasında tek yol olacak gibi duruyor.