Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Linkedln Hesap Silme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

En fazla bilinen sektörel iletişim ağından bir tanesi olan Linkedln, milyonlarca kullanıcıya durmaksızın hizmet veriyor.

En fazla bilinen sektörel iletişim ağından bir tanesi olan Linkedln, milyonlarca kullanıcıya durmaksızın hizmet veriyor. Kısa süre zarfında çok hızlı bir şekilde popüler olan bu özel platforma baktığımızda 150 farklı ülkeye yayılmış durumda.

Ne kadar fazla kullanılan bir platform olsa bile bazı kullanıcılar hesaplarını silmek isteyebiliyor. Bizlerde bu olayı gerçekleştirmek isteyen kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla Linkedln hesap silme işlemi nasıl gerçekleştiriliyor? Detaylıca açıklıyoruz.

Linkedln Hesap Silme İşlemi İçin Gereken Adımlar Nelerdir?

Hesap silme işlemini yerine getirmek isteyen kullanıcılar birkaç basit aşamayı takip ederek, hesaplarını pürüz yaşamadan silebilirler. Sadece birkaç dakika sürecek olan bu işlemi yapmak isteyenler kullanıcılar için yapılması gerekli olan aşamaları sunuyoruz. Buyurun beraber incelemesini gerçekleştirelim.

Silmek İstenilen Hesap İçin Giriş Yapılır

Linkedln kullanıcıları hesaplarını silmek istediklerinde ilk önce hesapları içerisine giriş yapmaları gerekiyor. Bu şekilde hesabı silmek için ilk adım atılmış olunacaktır.

Ayarlar ve Gizlilik Kısmı Seçilmelidir

Sağ üst köşede “Ben” yazan profile tıklayın. Gördüğünüz bu alana tıkladıktan sonra çıkan ayarlar ve gizlilik seçeneğine giriş yapılır.

Ardından “Ayarlar ve Gizlilik” alanına tıklayın.

Hesap Yönetimini Seçin

Linkedln hesap silme işlemini yerine getirmek için ayarlar ve gizlilik bölümüne giriş yaptıktan sonra çıkacak olan kutucukta hesap yönetimini seçin.

Hesabı Kapatın

Linkedln içerisinde yer alan hesap yönetimi kısmına tıkladıktan sonra bir arayüz belirecektir. Bu arayüz içerisinden hesabı kapatabileceğiniz gibi dondurma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Hesabın kapanmasını isteyenler hesabı kapat seçeneğine tıklamalıdırlar.

Hesabı Kapatmanın Nedeni Seçin

Hesabı kapat seçeneğinin ardından gelecek olan arayüz kapatma nedenini sizlere soracaktır. Burada istediğiniz bir nedeni seçerek ileri tuşuna basınız.

Şifrenizi Yazın

İleri tuşuna basmanızın ardından gelen şifre kutucuğuna şifrenizin yazılması istenecektir. Şifreyi doğru şekilde girdikten sonra hesabı kapat yazısına tıklanır ve Linkedln hesabı tamamen silinir.

İşlemin Tamamlandığına Dair Bilgi Görünecek

Sizlere sunmuş olduğumuz tüm bu aşamaları hallettikten sonra Linkedln hesap silme işlemi tamamlanmış olacaktır. Gayet kolay olan bu işlemi tamamladıktan sonra tekrar hesaba geri dönüş yapmak isteyen kişiler, tam 20 gün içerisinde profile giriş yapması gerekiyor. Aksi takdirde süreyi aşıldığında Linkedln hesabı kalıcı şekilde kapatılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.