Kulunç Ağrıları İçin Bitkisel Yağlar!

Kulunç Ağrıları İçin Bitkisel Yağlar!

Daha çok masa başı işlerde çalışan veya gün boyun hareketsiz kalan insanların yaşadığı sorunlardan biri olan kulunç ağrıları sırt bölgesindeki kasların kasılması sonucu ortaya çıkar.

 

 

Daha çok masa başı işlerde çalışan veya gün boyun hareketsiz kalan insanların yaşadığı sorunlardan biri olan kulunç ağrıları sırt bölgesindeki kasların kasılması sonucu ortaya çıkar. Yaşanan kulunç ağrısı uyuma pozisyonlarında bile belli başlı sorunlar yaratırken, boyun ve diğer sırt bölgesine de yayılım gösterebilmektedir. Kollarda bile hissedilebilen bu ağrı geçmediği sürece yayılım göstermeye devam edebilmektedir. Kaslarda yaşanan kasılmalar sebebiyle şiddetli baş ağrıları da yine bu sebepten kaynaklanabilmektedir.

Sırt bölgesinde yaşanan ve ağrı oluşan bölgelerde sertleşme görülen sorunla kendini gösteren kulunç ağrıları için evde bir dizi bitkisel yağ ile problemi çözmek mümkün. Kasların içinde yer alan bir şerit olarak nitelendirilen kulunç kaslarda oluşan ani gevşeme ve kasılmalar sonu bu bölgelerin sertleşmesi ile ortaya çıkar. Ciddi bir rahatsızlık yaratmasa bile kişiyi günlük rutinlerinden mahrum bırakan kulunç ağrıları sebebiyle kişilerde yorgunluk hissettirir. Kulunç ağrıları ile bitmeyen bir bitkinlik hali ve sürekli uzanma isteği kişiyi yaşamsal faaliyetlerden koparabilmektedir. Ani hareketler yapmaktan kaçınarak kulunç ağrılarına bir şekilde çözüm getirilebilse de düzensiz beslenme, düzensiz uyku gibi sorunlarla da kendini gösterebilmektedir.

 

Kulunç Ağrılarına Karşı Okaliptüs Yağı

okaliptus-yaginin-faydalari.jpg

Okaliptüs yağı kulunç ağrıları için mucizevi bir bitkisel yağdır. Ağrının oluştuğu bölgenin gevşemesine ve kaslarda oluşan sertleşmelerin yumuşamasına yardımcı olan okaliptüs yağı bu bölgede kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Doğal bir ağrı kesici olan mucizevi yağı kullanırken ağrı olan bölgeye birkaç damla bırakıp masaj yaparak bölgeyi yumuşatmaya çalışın. Ellerinizin ulaşamayacağı bölgeler olması halinde bir yakınınızdan da destek alabilirsiniz.

 

Nane Yağı İle Kulunç Ağrıları

Kulunç ağrıları için bir diğer bitkisel yağımız nane yağı olabilir. Ferahlatıcı etkisi ile gözenekleri açan nane yağı, ağrı oluşan bölgedeki kasılmaları da hafifleterek kan dolaşımının etkili şekilde vücutta gezinmesine etki eder. Bu sebeple bölgede ağrıları geçiren nane yağını belli aralıklar ile masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

 

Kekik Yağı

Kulunç ağrılarına yine iyi geldiği bilinen kekik yağı için günde iki kez kullanımı önerilmektedir. Doğal ağrı kesici etkisi ile kas gerilmelerini hafifleten kekik yağı bu bölgede kan dolaşımının yeterli şekilde devam etmesine olanak verir. Kasların gevşemesine etki ederek bölgede oluşan ağrıların giderilmesinde oldukça faydalıdır.

 

Lavanta Yağı

Gözenekleri rahatlatan etkisi ile bir nevi anti bakteriyel görevi gören doğal ağrı kesicilerden olan lavanta yağı da yine bu bölgelerde yaşanan gerilmeler için oldukça faydalı olabilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.