Kulak Kılları İle Baş Etme Yöntemleri Nelerdir?

Kulak Kılları İle Baş Etme Yöntemleri Nelerdir?

Kulaklar duyma organımızdır ve oldukça önemlidir. Dışa açılan kulakların birçok insanda kıllı olması da oldukça doğaldır. Evrimsel süreçlerden insana kalan özelliklerden biri olan kıllı kulaklardan rahatsız olmak da yine oldukça normaldir.

 

 

Kulaklar duyma organımızdır ve oldukça önemlidir. Dışa açılan kulakların birçok insanda kıllı olması da oldukça doğaldır. Evrimsel süreçlerden insana kalan özelliklerden biri olan kıllı kulaklardan rahatsız olmak da yine oldukça normaldir. Birçok insan kulak kılları ile baş edemeyebilmektedir ve hatta bazıları bundan vazgeçerek artık kulak kıllarına aldırış etmemeye başlayabilmektedir. Bu içerikte bu sebeple üzerinde duracağımız kulak kıllarından kurtulmanın pratik yolları sizi de mutlu edecektir.

kulak-killiligi.jpeg

Kulak kılları bazen rahatsız edici bir görüntüye kavuşmakla birlikte kişilerde rahatsızlık uyandırabilmektedir. Öyle ki bazen bu kulak kıllarından kurtulmaya çalışırken daha da gürleşmelerine bile neden olunabilinmektedir. Bu sebeple kulak kıllarınızı alırken bu tür olasılıklara dikkat ederek seçenekleri değerlendirmeniz daha faydalı olacaktır. Hazırsanız sizi kulak kıllarından kurtaracak bazı yollardan bahsetmeye başlayabiliriz.

Kulak kıllarınızdan kurtulmanın yollarına başlamadan önce muhakkak uzak durmanız gereken bazı ürünler ve malzemelerden bahsedelim. Jilet, ustura vb. kesici aletleri mutlak surette kulak kıllarınızı alma esnasında kullanmayın. Bu tür ürünler ile birlikte kulak kıllarınız gürleşerek daha da sağlam hale gelebilmektedir. Yine tüy dökücü krem ve sprey gibi ürünleri de hiçbir şekilde kulaklarınızda kullanmamanız gerekmektedir.

 

Epilasyon, Lazer!

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insan hayatına giren kıllardan kurtarıcı devrim lazer epilasyon teknikleri kulak kılları için oldukça faydalıdır. Sizi kısa sürede birkaç seansta kıllardan kurtaracak olan bu uygulama kulak kıllarınız için en kalıcı çözüm olarak görülebilmektedir. İnce olan kulak kılları lazer epilasyon uygulamaları ile kısa sürede yok olmakta ve pırıl pırıl kulaklara sahip olmanız mümkün hale gelebilmektedir.

 

Ağda İle Kılları Alma!

Kiminize çok aşırı gibi görünse de aslında kulak kılları için en etkili çözümlerden biri ağdadır. Yüzünüzde kullandığınız ağdayı kolaylıkla kulaklarınızda kullanarak bu kıllardan kurtulmanız mümkündür. İnce halde olan kulak kılları ağda sayesinde giderek seyrekleşmeye başlayacağı gibi, uzun süreli de sizi bu kıllardan kurtaracaktır. Birkaç dakikalık işlem ile yapabileceğiniz kulak kıllarını ağda ile alma uygulamasını yaparken hızlı donan ağdalardan tercih etmeniz gerekir. Ayrıca kulağınızda herhangi bir yara vb. bir şeyler varsa ağda burayı yıpratacağı için birkaç gün iyileşmeyi bekleyin.

 

Kılları Yakma Tekniği!

Erkek kuaförlerinde çokça tercih edilen kulak kıllarını yakma işlemi de yine etkili çözümlerden biridir ancak bunu tek başınıza yapmamanızda fayda olacaktır. Uzman biri tarafından destek alarak kulak kıllarınızdan çakmak, kibrit vb. yanıcı aletlerle kurtulabilirsiniz.