Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Bir kredi limiti artışı elde etmek, biraz terfi almaya veya işinizde zam almaya benzer.

Bir kredi limiti artışı elde etmek, biraz terfi almaya veya işinizde zam almaya benzer. Tam olarak o kadar muazzam olmasa da, kredi hayatınızda hala büyük bir andır, özellikle de kredi vermede yeniyseniz veya kötü bir kredi notunu yeniden oluşturuyorsanız. Kredi limitinizdeki artış, "beğenme" gibi görünerek, kredi kartı harcamalarınızdan sorumlu olduğunuzu bilmenizi sağlar.

Daha büyük bir kredi limiti satın alma gücünüzü artırır, ancak daha yüksek bir kredi limitinin tek avantajı bu değildir. Daha yüksek bir kredi limiti, alışveriş çılgınlığına gitmediğiniz ve yeni mevcut kredinizi kullanmadığınız sürece kredi puanınız için iyi şeyler anlamına gelebilir

Kredi puanınızın yüzde otuzunun borç seviyenize bağlı olduğunu bilmek önemlidir. Bunun önemli bir kısmı kredi kullanımınız veya kullanmakta olduğunuz kullanılabilir kredi miktarıdır. Kredi limiti artışı, aynı bakiyeyi tuttuğunuzu veya ödediğinizi varsayarak kredi kullanımınızı düşürecektir. Bu, daha yüksek bir kredi puanı anlamına gelir.

Bazı kredi kartı düzenleyicileri, krediyi sorumlu bir şekilde ele alırken kredi limitinizi otomatik olarak yükseltir. Bu, toplam kredi limitinizin yalnızca yönetilebilir bir yüzdesini tahsil etmek ve ödemelerinizi her ay zamanında yapmak anlamına gelir. Birçok kredi kartı veren kuruluş, hesapları periyodik olarak inceler ve kriterlerini karşılayan kart sahipleri için kredi limitini otomatik olarak yükseltir.

Bazı kredi kartı veren kuruluşlar kredi limitinizi otomatik olarak artırırken, diğerleri sadece siz sorarsanız limitinizi artıracaktır. Süreci başlatmak için, ücretsiz numarayı arayın (kartınızın arkasında veya aylık faturanızda belirtilir) ve uyarıları dinleyin - kredi limiti artışı talep etmeniz için bir istek olabilir

Bazı kredi kartı düzenleyicileri, çevrimiçi hesabınızdan bir kredi limiti artışı talep etmenize izin verir. Kredi limiti artışı istemek için oturum açın ve bir menü seçeneği arayın.

Kartı veren kuruluş, talebinizi işleme koymak için büyük olasılıkla bazı ek bilgiler isteyecektir. Örneğin, aylık gelirinizi, talep ettiğiniz kredi limiti artışını ve artışın nedenini isteyebilirler.

Güvenli bir kredi limitiniz varsa, genellikle güvenlik depozitonuz için daha fazla ödeme yaparak kredi limitinizi yükseltebilirsiniz. Teminatlı bir kredi kartında kredi limitinizi artırmanın en iyi yolu, kartın müşteri hizmetleri numarasını aramak ve atmanız gereken tam adımları bulmaktır - her kart veren kuruluş farklıdır.

Hesabınız iyi durumda ise ve bir kredi limiti artışını desteklemek için yeterli geliriniz varsa, talebinizin onaylanıp onaylanmadığını hemen öğrenebilirsiniz. Aksi takdirde, kartı veren kuruluş kararı birkaç gün sonra genellikle posta yoluyla size bildirecektir.

Kredi limiti artışınız birkaç farklı nedenden dolayı reddedilebilir. Hesabınız çok yeni olabilir, kredi limitinizdeki son değişiklikten bu yana çok erken olabilir, geliriniz artışa hak kazanamayacak kadar düşük olabilir veya kredi limiti artışı almayan bir hesabınız olabilir.

Ayrıca, kredi geçmişinizdeki olumsuz bilgiler, kredi limiti artırma talebinizin reddedilmesine neden olabilir. Bu durumda, son temerrütleri veya yüksek kredi kartı bakiyelerini içerebilecek faktörleri açıklayan bir olumsuz eylem mektubu alacaksınız. Ayrıca, talebinizi reddetme kararında kredi puanınız kullanılmışsa, ücretsiz bir kredi puanı açıklaması alırsınız.

Talebiniz bu sefer onaylanmazsa, olumsuz eylem mektubunda listelenen nedenleri not edin. Bu alanlarda kredinizi artırın, birkaç ay bekleyin ve ardından tekrar deneyin.

Daha yüksek bir kredi limiti alma seçenekleri

Çevrimiçi bir istekte bulunun. Birçok kredi kartı düzenleyicisi, kart sahiplerinin çevrimiçi olarak kredi limiti artışı talep etmelerine izin verir. Hesabınızda oturum açın ve bir istek gönderme seçeneği arayın. Gelir bilgilerinizi güncellemeniz gerekebilir. Daha yüksek bir gelir, daha büyük bir mali güvenceye sahip olduğunuzu gösterebilir ve bunu düzenleyen kuruluşlar, talebinizi değerlendirirken bunu dikkate alabilir.

Kart düzenleyicinizi arayın. Kartınızın arkasındaki numarayı arayın ve bir müşteri hizmetleri temsilcisine daha yüksek bir kredi limiti için uygun olup olmadığınızı sorun. Temsilci, talebinizin nedenini ve son zamanlarda gelirinizin artıp artmadığını sorabilir.

Otomatik artışları arayın. Bazı şirketler, kart sahiplerine kartı bir süredir sahip olduklarında ve sorumlu bir şekilde kullandıklarında otomatik bir kredi limiti artışı sağlar.

Yeni bir kart için başvurun. Halihazırda sahip olduğunuz kredi limitleri ile zamanında ödeme yapma konusunda iyiyseniz ve krediniz iyi durumdaysa, daha yüksek limite sahip yeni bir kredi kartı için onay alabilirsiniz. Yeni kartın limiti mevcut olandan yüksek olmasa bile, mevcut genel kredinizi yine de artırır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.