Koronoyı Atlatanlarda 50 Gün Sonra Görülenler Şok Etti..!

Koronoyı Atlatanlarda 50 Gün Sonra Görülenler Şok Etti..!

Mikrobiyoloji Profesörü yapmış olduğu açıklamada ‘üzülerek söylüyorum’ şeklinde koronayı yenen vatandaşlarda 50 gün sonra ne olduğunu söyledi. Bulașıcı Hastalıklar Bölümü Profesör Maurizio Sanguinetti, virüsü yenen kişilerde 50 gün geçmesine rağmen ateș v

 

Mikrobiyoloji Profesörü yapmış olduğu açıklamada ‘üzülerek söylüyorum’ şeklinde koronayı yenen vatandaşlarda 50 gün sonra ne olduğunu söyledi. Bulașıcı Hastalıklar Bölümü Profesör Maurizio Sanguinetti, virüsü yenen kişilerde 50 gün geçmesine rağmen ateș ve öksürük gene ortaya çıktığını belirtti. Katolik Üniversitesi Mikrobiyoloji Profesörü ve aynı zamanda Gemelli Polikliniği Laboratuvar ve aynı zamanda Bulașıcı Hastalıklar Bölümü direktörü olarak tanınmakta olan Profesör Maurizio Sanguinetti, virüsü atlatan hastalarda 50 gün sonra ateș ve öksürük yeniden göründüğünü söyledi. Uzmanlar, virüsün 2. kez bulaştığını yüksek sesle söylemeye başladı. İtalya’da yapılan bir araştırma da ikinci kez bulașmasına ait çarpıcı detaylara yer verildi. İtalya’da yapılan çalışmaya göre virüse yakalanan 5 hastadan birinde semptomların 50 gün akabinde tekrar yenilendiği yapılan sempozyum ile duyuruldu. 

2-009.jpg

İtalyan La Repubblica’nın American Tıp derneği olarak bilinmekte olan kurumun yayını Jama’ya işaret ettiği haberine göre, Nisan ayından sonda Haziran ayına kadar 176 vatandaşa yapılan çalışmalar hastaların detaylı bir șekil de incelenmesi sonucu değerlendirildi.

“% 19’UNDA BİR KEZ DAHA TEKRARLANDI”

Törende söz alan Katolik Üniversitesi Mikrobiyoloji Profesörü ve Gemelli Polikliniği Laboratuvar ve aynı zamanda Bulașıcı Hastalıklar Bölümü Profesör Maurizio Sanguinetti, virüsünü taşımakta olan hastaların 2 gün üst üste olacak şekilde negatif, 3 gün art arda ateșinin bulunmaması ve diğer semptomlarda düzelme tespit edildikten sonra hastalar detaylı bir şekilde incelenmeye devam edildiğini belirtti. Covid-19 tespitinden 50 gün sonra ortaya çıkan testte hastaların % 19’unda virüsün tekrar görüldüğü söyledi. Hipertansiyon, diyabet ve aynı zamanda kardiyovasküler hastalığı bulunan ileri yașta bir vatandaşta 16 ve 39 gün akabinde pozitif veren testler hususunda Maurizio Sanguinetti, “Bu çalıșma koronavirüsten iyileșen hastaların doğru bir takibinin olmasının yararlılığını, tedavi olan hastaların önlemleri uzun bir zaman daha bırakmamalarını ve bununla birlikte izolasyonlarına dikkat edilmesinin tezini doğruluyor” diye konuştu..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.