Koronavirüsten Korunmanın Pratik Yolları!

Koronavirüsten Korunmanın Pratik Yolları!

Koronavirüs yaşamımıza girdikten sonra her şeyin değiştiği ve artık her şeye çok farklı şekilde dikkat ettiğimiz yeni bir dünyada yaşıyoruz. Bazen o kadar aşırı dikkat ediyoruz ki bu durum hastalıklı bir hale bile gelebilmekte.

 

 

Koronavirüs yaşamımıza girdikten sonra her şeyin değiştiği ve artık her şeye çok farklı şekilde dikkat ettiğimiz yeni bir dünyada yaşıyoruz. Bazen o kadar aşırı dikkat ediyoruz ki bu durum hastalıklı bir hale bile gelebilmekte. İşte tam bu noktada sizi daha rahatlatacak bazı pratik çözümlerden bahsetmek mümkün. İşte size bahsedeceğimiz pratik koronavirüs savunması.

Öncelikle virüslerin görünmez olduklarını bildiğimiz için tehlikenin nereden geleceğini tahmin etmemizin imkansız olduğunu bilmemiz gereklidir. Bu sebeple olası tüm şeyleri kontrol altına almamızda fayda olacaktır. İşte size pratik ve çok etkili bazı koronavirüsten korunma şartları.

 

Dezenfektan Kullanımı ve Zamanı!

5eff0877adcdeb0dc427edf1.jpg

Dezenfektan kullanırken çoğu kişi aşırı bir abartıya girişebilmektedir. Bu sebeple eller yıpranmakta ve kimyasal alımı sebebiyle solunum yolunda başka sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Oysa dezenfektanı o kadar sık kullanmanıza gerek yoktur. Gün içerisinde olabildiğince az yere dokunmaya çalışın ve ellerinizi uzun süreli koruyan dezenfektanlardan kullanın. Bu sayede çok fazla dezenfektana maruz kalmamış olursunuz ve ekstradan stres yapmanıza gerek olmayacaktır. Ayrıca aldığınız bir şeyleri dezenfekte etmekte yine sizi ruhsal olarak rahatlatacaktır. Örneğin aldığınız sigara paketini dezenfekte ederek daha doğru bir iş yapmış olursunuz.

 

Mesafeyi Unutmayın!

sosyal-mesafe.jpg

Yapılan en büyük hatalardan bir tanesi arkadaşınız ile buluştuğunuzda onun virüslü olmadığı fikrinde olmanız. Oysa sizde dahil herkesi potansiyel virüslü olarak kabul edip mesafenizi korumak sizi daha da rahat ettirecektir. Mesafenizi koruduktan sonra virüsten ciddi şekilde korunmuş olacaksınız. Ayrıca arkadaşınız ile kapalı bir alandaysanız maskenizi çıkarmamaya özen gösterin, maskenize dokunmamaya çalışın. Yine biriyle buluşmanız gerektiğinde elinizden geldiğince açık havada buluşmanızda fayda olacaktır. Kapalı alanlarda da uzun süreli görüşmeler yapmamanız faydanıza olacaktır.

 

Aldığınız Şeylere Dikkat Edin!

Aldığınız şeylere dikkat etmeniz gerekir ve bunu yaparken havalandırma işlemini muhakkak dikkatlice düşünmeniz gerekir. Aldığınız sebze ve meyveleri yıkayın, bu meyve ve sebzelerin poşetlerini de ya atın ya da atamıyorsanız havalandırın. Birkaç saat havalandırma ile birçok tehlikeden kurtulmuş olacaksınız. Yine aldığınız paketli şeyleri muhakkak dezenfekte edip biraz beklettikten sonra dolaba yerleştirmeye dikkat edin. Bu tür küçük dikkatleri göz önüne alarak koronavirüsten korunmuş olabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.