Koronavirüsle Mücadelede Kelle Paçadan Sonra Yeni Tavsiye

Koronavirüsle Mücadelede Kelle Paçadan Sonra Yeni Tavsiye

Kovid-19 salgını Türkiye'de ilk defa görüldüğü günlerde vatandaşlara kelle paça çorbası içmelerini tavsiye de bulunan Prof. Dr. Karatay, Kovid-19'a karşı karbonatla gargara yapılması gerektiğini söyledi.

İddialı çıkışlarıyla gündemden inmeyen İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay, Kovid-19 salgının başında kelle paça tavsiyesi ile gündeme gelmişti.

Uluslararası D Vitamini Konseyi üyesi olduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay, "D vitamininin bağışıklık sistemini güçlendirdiği, hastalıklarla da savaştığı gösterildi.

Güneşten de alınabiliyor. Hastalıklı kişilerde, bilhassa virüs ve bakteri enfeksiyonu olanlarda D vitamini yüksek olduğu zaman hastalanmıyorlar, hastalansalar da çok hafif atlatıyorlar."

C VİTAMİNİ AKCİĞERLERİ TEMİZLİYOR

Prof. Dr. Canan Karatay, sözlerine "2012'yılında yapılan bir çalışma, C vitamininin hakikaten akciğerlere birikmiş sıvıyı temizlediğini gösterdi.

Koruyucu olarak bütün hekimlerimizin, sağlık çalışanlarımızın ve halkımızın, vücutlarında D ve C vitaminini yüksek tutmalarını her zaman öneriyorum."

CANAN KARATAY'IN TAVSİYELERİ

Hiçbir virüs alkali denilen ortamda yaşamaz, bu yıllardır söylenen bilimsel bir gerçektir.

Bütün arkadaşlarıma, sağlık kurumlarında çalışan herkese ve vatandaşlara -sabah-akşam karbonatlı suyla gargara yapmalarını öneriyorum.

El yıkamak, uyku ve sıvı almak çok önemli.

C vitaminini ağızdan almak çok önemli.

Ayda bir mutlaka D vitamini yaptırıyoruz. Bunlar virüslere karşı çok önemli.Deniz ve tuzlu su da çok önemli.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.