Koronavirüs Tsunamisi Yaşanıyor..! Açıklamalar Kan dondurdu..!

Koronavirüs Tsunamisi Yaşanıyor..! Açıklamalar Kan dondurdu..!

Dünyayı etkisi altına almış salgınların en başında hiç şüphesiz korona virüs geliyor. Ülkelerden yapılan açıklamalar da bizleri doğal olarak endişelendiriyor.

Dünyayı etkisi altına almış salgınların en başında hiç şüphesiz korona virüs geliyor. Ülkelerden yapılan açıklamalar da bizleri doğal olarak endişelendiriyor. Ülkemizde yaşanmakta olan vakaları her akşam hepimiz endişe ie beklemekteyken ayrıca diğer ülkelerden yapılmakta olan açıklamaları da ayrıca takip ediyoruz.

Ülkeler arasında en çarpıcı açıklamalar genel olarak İngiltere üzerinden geliyor. Salgının başladığı tarihler de Başbakan tarafından yapılan toplum bağışıklığı fikri tüm dünya üzerinde büyük bir etki oluşturmuştu. Aynı zamanda İngiltere Başbakanı Covid 19 testinin pozitif olduğunu duyurmuş ve son derce bu sürecin sıkıntılı geçtiğini söylemişti. Toplum bağışıklığı fikrini ortaya atan İngiltere daha sonradan bu fikirilerinden vaz geçtiklerini ve virüs ile etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğini tüm dünyaya duyurmuştu.

İngiltere de Önlenemez Yükseliş

İngiltere'de bulunmakta olan Ulusal Sağlık Sistemi'nde çalışmakta olan ünlü isim yoğun bakım profesörü Hugh Montgomery ülkelerini son zamanlarda ortaya çıkan virüs vakaları ile ilgili başa çıkılması zor bir durum içerisinde olduklarını üzülerek ifade ettiğini belirtti. Ülkenin sağlık sisteminin mevcut durumu kaldıramayacak bir noktaya doğru ilerlediğini de ayrıca sözlerine ekledi.

BBC radyosuna konuk olan doktor konuşmasında bulundukları durumu bir tsunamiye benzeterek durumun vahametini şu sözlerde ifade ediyor;

"Kuralları dinlememekte olanlar, maske takmak istemeyenler, böyle davranmakta olanlar ölümlerden 1. Derecede sorumludur. Virüsü bu insanlar yayıyorlar ve aynı zamanda diğer insanlar vefat ediyor. Onlar diğerleri kendilerinden sebep öldürdüklerini bile anlamıyor.

"Ailelerin maalesef toplu olarak hastaneye kaldırıldığını görmekteyiz. Ebeveynler sıra sıra ölmekteler. Veya çocuk ve aynı zamanda bir ebeveyn ölüyor.

"Ailelerin yok olmakta olmasına tanık olmaktayım ve bunun artık bitmesi lazım."

İngiltere de Virüs Bitmek Bilmiyor..!

Ülkenin birçok önlem almasına rağmen devlet tarafından ilk zamanlarda konunun fazla ciddiye alınmaması sebebiyle insanlarda büyük bir rahatlık bulunuyor. Avrupa devletleri arasında İngiltere ölüm oranı en fazla olan devletler arasında bulunuyor. Durumun böyle olmasıyla birlikte her geçen gün endişe yükseliyor. Durumun net bir şekilde farkında olan sağlık çalışanları durum ile ilgili endişelerini sürekli olarak dile getiriyor.

İngiltere'de bulunmakta olan Ulusal Sağlık Sistemi'nde çalışmakta olan ünlü isim yoğun bakım profesörü Hugh Montgomery konu ile ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaparak dikkatleri bu önemli noktaya çekmek istiyor. Yakın bir zaman içerisinde keskin önlemlerin alınmaması durumunda sağlık sisteminin çökerek insanlara bakamayacakları bir seviyenin gelebileceğinin şimdiden uyarısını yapmak istiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.