Korona Virüsü Yok Etmeyi Güçlendirecek Yöntem! Canan Karatay Açıkladı!

Korona Virüsü Yok Etmeyi Güçlendirecek Yöntem! Canan Karatay Açıkladı!

Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam eden korona virüs salgını için etkili tedbirler alınmaya başlıyor. Prof. Dr. Canan Karatay’da dahil olmak üzere birçok bilim insanını etkili olduğunu belirttiği gargara yöntemi tezi gittikçe güçleniyor.

 

Tüm dünyada hızlı bir şekilde yayılmaya devam eden korona virüs salgını için etkili tedbirler alınmaya başlıyor. Prof. Dr. Canan Karatay’da dahil olmak üzere birçok bilim insanını etkili olduğunu belirttiği gargara yöntemi tezi gittikçe güçleniyor.

Korona virüs salgını gün geçtikçe büyümeye ve kontrolden çıkmaya devam ediyor. Bu süreç içerisinde milyonlarca insan hayatını kaybetti, onlarca milyon insan enfekte oldu. Türkiye’de de şiddetli bir şekilde etkisini gösteren korona virüse karşı her geçen gün savaşılacak yöntemler keşfedilmeye ve üretilme başlandı. Salgının ilk başında oldukça popüler olan ‘gargara’ yöntemi gün geçtikçe birçok otorite tarafından kabul görülmeye başlandı.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn yaptığı açıklamada gargara yapmayı önerdi. Bilindiği üzere korona virüsün bulaşma yolları solunum başta olmak üzere ağız ve göz. Ağız temizliğinin son derece önemli olduğu bu günlerde gargara yöntemi gerçekleştirilebilir.

5f44c61517aca91e8c43116b.jpg

Almanya, Gargarayı Öneriyor

Almanya’nın en popüler gazetelerinden birisi olan Neuen Osnabrücker Zeitung’a konuşan Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn önemli açıklamalarda bulundu. Bilindiği üzere korona virüs salgını Almanya’da da çığırından çıktı ve ülke 30 günlüğüne kapanmaya gitti. Sağlık Bakanı verdiği demeçte şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Bakan şunları ekledi, ‘’Ağız bölgesini temizlemek için alko veya sofra tuzunda bulunan çözülmüş uçucu yağlarla, tuzlu gargarayla yapılan ağız çalkalama, ağız ve boğaz bölgesinde bulunan viral yükü azaltabilir’’ diye ekledi.

5e517ab9d3806c239c91d92e.jpg

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn yaptığu bu açıklamayla birlikte gargara yönteminin işe yararlığını tekrardan alevlendir. Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın yaptığı açıklamalarla birlikte birçok insan tekrardan gargara yöntemine doğru döndü. Fakat Almanya Sağlık Bakan’ın belirttiği üzere tamamen %100’lük bir kesinlik bulunmuyor. Bu yüzden gargara yöntemine güvenerek hareket etmek ve gerekli kurallara karşı riayetsiz kalmak son derece tehlikeli.

‘’Gargara Yapılabilir!’’

Türkiye’nin en popüler doktorlarından birisi olan Canan Karatay’da yaptığı açıklamalarda gargara yapımını önerdi. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı olan Prof. Dr. Canan Karatay’ın belirttiği üzere korona virüs ve diğer viral salgınlardan korunmak için gargara yapmak oldukça etkili. Canan Karatay, karbanotlu suyla yapılan gargaraların oldukça önemli olduğunu belirtmişti.

uiewujfzdkisnqlx-cwklw.jpg​​​​​​​

Ekranların tanınan doktorlarından birisi olan Canan Karatay yaptığı açıklamalarda şunlardan söz etmişti, ‘’Hiçbir virüs alkali denilen ortamların içinde yaşayamaz. Bu yıllardır belirtilen bilimsel bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün arkadaşlara, sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara sabah akşam karbonatlı suyla gargara yapmalarını önermekteyim. Elbette ki sadece gargara yaparak kesin bir sonucu varmak mümkün değil. El yıkamak, uyku ve sıvı almak da virüse karşı savaşta etken rol oynuyor’’ dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.