Kılıçdaroğlu'nu Yakın Zamanda Tehdit Eden Çakıcı İle İlgili Yeni Gelişme

Kılıçdaroğlu'nu Yakın Zamanda Tehdit Eden Çakıcı İle İlgili Yeni Gelişme

Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidi ile alakalı bugün savcılığa ayrıntılı bir şekilde ifade verdi.Alaattin Çakıcı, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdidi ile alakalı bugün savcılığa ayrıntılı bir şekilde ifade verdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu yakın zaman içerisinde tehdit emiş olan Alaattin Çakıcı, Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklama ile, Kılıçdaroğlu’nun suç duyurusuyla alakalı olarak ifade vermiş olduğunu duyurdu.

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kemal Kılıçdaroğlu ile alakalı olarak açmış bulunduğu dosyada ifademi verdim, bundan sonra birileri ne sayın devlet başkanımıza ayrıca da sayın Bahçeli’ye Alaattin Çakıcı’yı hangi sebeple koruyorsunuz şeklinde, malum kişilerin lüzumsuz gündem oluşturmalarına gerek kalmamıştır. Bundan sonra yargı bu dava ile alakalı soruşturmasını başlatmış, bu konu ile ilgili ifadem alınmıştır.”

Kılıçdaroğlu, 18 Kasım 2020 de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na tehdit edildiği ile ilgili suç duyurusunda bulunmuş, Ankara Başsavcılığı Çakıcı’nın ikametinin bulunduğu Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına ifade vermesi için talimat göndermişti. Aradan geçmiş bulunan uzun zamana rağmen ifadenin alınmaması sebebiyle CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dün yapmış olduğu açıklama ile Ankara başsavcılığını bu noktada eleştirmişti.

Öztrak yapmış olduğu açıklamada:

“Genel Başkanımız, iktidarın ufak ortağının gayretleriyle cezaevinden çıkarılmış bulunan mafya bozuntusu üzerinden açıkça tehdit edilmiştir. Siyaset üzerine maalesef ki mafya gölgesi düşmüştür. Sarayın ufak ortağı belirtilen kişinin arkasında durdu. Tam 1 hafta önce, ‘Savcılık, bu kişinin ifadesini aldı mı’ şeklinde sormuştum. Bundan 1 ay önce, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu tarafından Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazmış. Genel başkanımıza karşı yazılan hakaret ve aynı zamanda tehdit içerikli olduğu söylenen yazının yayınlandığı hesabının kendine ait olup olmadığı…

Tüm milletimizin gözü önünde gerçekleşen hakaretlerin, onca tehditlerin iddiası mı olur? Savcılık bu konu ile ilgili başka neyi merak etmektedir: Bu yazıyı kendinin yazıp yazmadığını, yazdıysa da nerde yazdığını…

Güler misin; ağlar mısın? Ankara’dan Bodrum Savcılığı’na yazı yazıp, neden zahmet ettiniz? Siz bu şekilde, bu sorularla zaten gayenizi belli etmektesiniz. Bu ülkenin muhalefet partisinin lideri bu şekilde tehdit edilince, savcılar hangi gerekçe ile resen soruşturma bile başlatma cesaretini bulmamaktadır. Bir de bunun üzerine, tehdit ve aynı zamanda hakaret savuran kişiyi; bir zahmet çay içerken, nüsha vermiş olduğu iki üç soruyu yanıtlasın diye kibarca davet etmektedir. Fakat bu memlekette AK Parti Genel Başkanı’na, bir eleştiri yapsanız savcılık hemen resen soruşturma başlatmaktadır. Sabaha karşı evinizden ne olduğunu anlamadan alınırsınız. Öyle savcılığa falan da ayrıca davet edilmezsiniz, derdest edilerek götürülürsünüz. Yine vatandaşsanız davanız senelerce yargıda beklemektedir, adalete bir türlü ulaşmanız mümkün olmaz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.