Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Tüm dünyada ve ülkemizde genel ihtiyaçlarımız için bankalar tarafından krediler verilir. Bunun yanında bankalar kredi vereceği kişilerde birtakım koşullar öne sürmektedir.

Tüm dünyada ve ülkemizde genel ihtiyaçlarımız için bankalar tarafından krediler verilir. Bunun yanında bankalar kredi vereceği kişilerde birtakım koşullar öne sürmektedir. Başvuru yapan tüm kişilerin başvuruları değerlendirilmektedir. Bunun yanında bankalar kredi verirken bazen de kefil isteyebiliyor. Kefilsiz kredi veren bankalar olmakla birlikte kefilsiz kredi onayı veren banklarda bulunuyor.

Son zamanlarda kefilsiz kredi veren bankalar konusu çoğu insan tarafından araştırılmaya başlandı. Bankalar arasında ilk olarak TEB kefilsiz kredi olanağı sağlıyor. Ayrıca Enpara, ING Bank tarafından da kefilsiz ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Aktif Bank tarafından aynı şekilde kefilsiz kredi alabiliyorsunuz.  Kefilsiz kredi seçeneği olan diğer bir banka Yapı kredi bankasıdır. Kefil olmadan kredi veren bankalar arasında Akbank ve Garanti de ihtiyaç kredi imkânı sunuyor. Bunun yanında sizlerde Akbank direk mobil uygulamasından kefiliniz olmasa bile bir miktar ihtiyaç kredisi başvurunda bulunabilirsiniz.

Garanti bankasının Garanti E-kredi uygulaması ile de kefilsiz kredi çekebilirsiniz. Denizbank şubeye gitmeden internet üzerinden kefilsiz kredi başvuru alan bankalar arsında yer alıyor. Bu bankalar gibi diğer bankalarda ihtiyaç kredilerinde kefilsiz krediler sunuyor. Bu durumlar genelde bankaların inisiyatifinde oluyor.

Bankalar Neden Kefil İster?

Bankalar bazı durumlarda müşterilerine kredi verirken kefil isteyebilir. Aynı zamanda kefilsiz kredi veren bankalar kefil isteme hakkını saklı tutuyor. Burada bankanın amacı kefil ile alacağını garanti altına almak istemesidir. Kredi almak isteyen kişinin ödemesinde sorun olacağı düşünülüyorsa kredi verilmeyebilir. Bu durumda sadece kefil getirmesi durumunda kredi kullandırılır.  Özellikle de kredi miktarı yüksek olmayan ihtiyaç kredilerinde kefile gerek duyulmuyor.

Kefilsiz Kredi Almak

Öncelikle kefilsiz kredi almak için bankaların tekliflerini iyice incelemelisiniz. Akbank, Denizbank, CEPTETEB, Aktif Bank gibi bankaların internet sitesi üzerinden şubeye gitmeden kefilsiz kredi almak kolaydır. Son olarak herhangi bir mal varlığının ipotek olarak gösterilmesi durumunda da kefile ihtiyaç duyulmayabilir. Kefilsiz kredi veren bankalar arayan kişiler bu yöntemi de kullanabilir. Bunun dışında pek çok bankadan değerlendirmeden sonra kefilsiz kredi alabilirsiniz. Ancak son günlerde faiz oranlarının artması ile birlikte kefilli veya kefilsiz kredi kullanım oranı azalmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.