Kediye İşkence Yapıp Ardından Da Kedinin Kanıyla Çeşmenin Mermerine Yazı Yazmışlar

Kediye İşkence Yapıp Ardından Da Kedinin Kanıyla Çeşmenin Mermerine Yazı Yazmışlar

Konya da Selçuklu ilçesinde kimliği belirlenemeyen şahıs ya da şahıslar, Betül Kayaalp'in bir ara evden çıkardığı kedisi 'Boncuğa döverek işkence yaptılar. Apartmanda bulunan bodrum katına bırakılan kedinin kanıyla da bina yanında bulunan çeşmenin

 

Konya da Selçuklu ilçesinde kimliği belirlenemeyen şahıs ya da şahıslar, Betül Kayaalp'in bir ara evden çıkardığı kedisi 'Boncuğa döverek işkence yaptılar. Apartmanda bulunan bodrum katına bırakılan kedinin kanıyla da bina yanında bulunan çeşmenin mermerine Arapça visal (kavuşma) yazmışlar. Veterinere götürülen kedinin çenesinde kırık meydana geldiği, başında ödem oluştuğunu ve tek gözünün kör olma riski olduğu belirtilmiş.

2-001.jpg4.jpg5-002.jpg

Bu yaşanan olay, 31 Ağustos Cumartesi günü Şelçuklu'nun Bosna Hersek Mahallesi'nde oldu. Betül Kayaalp, 1yıl önce sahiplendiği ve 'Boncuk' ismini vermiş olduğu kediyi bir ara evden dışarı çıkarmış. Apartmanın önüne giden kedi uzun zaman eve dönmediği için Kayaalp de dışarı çıkmış. Bu arada Kayaalp, apartmanın bodrum katından kedinin sesini duymuş. Hemen aşağı inen Kayaalp, kedisinin dövülüp işkenceye uğramış halde kanlar içinde bulmuş. Şok geçiren Kayaalp, kediyi alıp bodrum katından çıktığında ise bina yanında bulunan çeşmenin mermerine Arapça yazı yazıldığını görmüş.

Kayaalp, yaptığı araştırmalar sonucunda yazılan kelimenin 'kavuşma' anlamına gelen visal olduğunu öğrenmiş. Kayaalp'in kedisini veterinere götürmesi ile tedaviye alınan 'Boncuk'un çenesinde kırık bulunduğunda, başında ödem oluştuğunu ve tek gözünün kör olma riskinin bulunduğunu belirtti.

Kedisine yapılan işkencelerin vahşilik olduğunu belirten Betül Kayaalp, ‘Boncuk' öldüresiye dövülmüş. Kanıyla da kavuşmak anlamında olan Arapça 'visal' yazılmış. Vahşilik daha nasıl anlatılabilir? Hayvana yapılan şiddet, insana şiddetin temelini oluşturmakta. Her ne olursa olsun bu kabul edilemez bir durum. 'Boncuk'un çenesi kırılmış, gözün birinin kör olma riski bulunmakta, başında ödem oluştu. Önümüzdeki zaman çok önemlidir. Her gün sabah akşam gidip, tedavisini yaptırmaktayım. Hayati tehlikesi devam  etmekte. Benim 'Boncuk'um ölebilir de, içim parçalanmakta. Bir, insan savunması olmayan bir canlıya nasıl olur da bu kadar bir işkence yapar; anlam veremedim’ diyerek konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum