Karantina Sürecinde Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Girişi yazısı, 12 adet alt başlık ve her alt başlığın açıklama paragrafından oluşmaktadır. Bu dönemde çok hit alabilecek bir makaledir. Aktivitelerin resimleri yoktur, site tasarımınıza göre kendiniz ekleyebilirsiniz.

Korona virüsü sebebiyle karantina sürecinde olduğumuz bu dönem hepimiz için oldukça sıkıcı ve bunaltıcı geçmekte. Hepimiz bu dönemde vakit geçirebileceğimiz çeşitli aktiviteler arayışındayız. Bu yazımızda karantina sürecinde eğlenebileceğiniz 12 eğlenceli aktiviteyi sizler için derledik.

Dizi İzleyin

İzleyiciler tarafından beğeni toplamış dizileri izleyerek karantina sürecinin bir kısmını eğlenerek geçirebilirsiniz. Bu konuda keşfedilecek o kadar çok dizi var ki, bir dizi bittikten sonra izleyebileceğiniz başka bir dizi bulmak konusunda zorluk yaşayacağınızı sanmıyoruz.

Sinema Gecesi Yapın

Sinemaya gitmek, günlük yaşantımızda birçok insan tarafından sık sık gerçekleştirilen bir aktivitedir. Fakat şu durumda sinemaya gidebilme şansımız maalesef ki yok. Eğer biz sinemaya gidemiyorsak sinemayı bize getirebiliriz. Patlamış mısır ve soğuk içeceğinizi yanınızda bulundurmayı ihmal etmediğiniz sinema geceleri düzenleyip ailecek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Sanal Tur (Virtual Tour)

Sanal tur sayesinde merak ettiğiniz yerleri, evinizde bulunduğunuz süreçte bilgisayar, tablet veya telefonunuz aracılığıyla görüntüleyip sanal bir gezinti yapabilirsiniz. Sanal tur artık çok gelişti ve bu sayede sanal tur ile merak ettiğiniz ülkeleri, şehirleri, yapıları ve müzeleri gezerek hem merakınızı dindirebilir hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Karaoke Yapın

Eğer şarkı söylemekten zevk alıyorsanız karaoke yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Birçok karaoke uygulamasından beğendiklerinizi indirerek evinizde karaoke yapmanız mümkün. Bu aktiviteyi ailecek yaparak daha fazla keyif alabilirsiniz.

Dans Edin

Hareketsiz kaldığımız şu dönemde sağlığımız için yapabileceğimiz en iyi hamlelerden birisi hareket etmek. Karantina sürecinde izleyeceğiniz dans videoları ile çeşitli dansların figürlerini öğrenerek ve evde dans ederek eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Online Eğitim Alın

Karantina sürecinin hepimiz için oldukça sıkıcı bir dönem olduğu bir gerçek. Fakat bu kadar bol vaktimizin olduğu karantina sürecini biraz olsun olumlu şekilde değerlendirip önceden fırsat bulamadığımız aktivitelerden bazılarını bu süreçte gerçekleştirebiliriz. İnsanların bu konuda tercihi öğrenmek istedikleri konular hakkında online eğitimler alarak kendilerini geliştirmek oluyor. Sizde online eğitimler alarak kendinizi geliştirebilirsiniz veya eğitim verecek düzeyde olduğunuz konular hakkında online eğitimler vererek gelir elde edebilirsiniz.

Kitap Okuyun

Eğer ki kitap okumayı seviyorsanız karantina sürecinde bol bol kitap okuyabilirsiniz. Artık kitaplarında dijital olduğu ve dijital platformlarda kolayca satın alabildiğiniz bir dönemde yeni kitaplar konusunda sorun yaşayacağınızı sanmıyoruz. Ayrıca eğer kendinizi bir kitap yazabilecek düzeyde hissediyorsanız bu uzun karantina sürecinde bir kitap yazmayı deneyebilirsiniz. Eğer ortaya güzel bir eser çıktığını düşünürseniz, dijital kitap olarak dijital platformlarda satışa çıkarabilirsiniz.

Ev Sporları Yapın

Bu dönem, hepimizin hayatının hareketsiz geçtiği bir süreç. İnsan doğası gereği hareket etmeli. Bu yüzden karantina sürecinde size önerimiz ev sporları yaparak hem sağlığınızı hem de görüntünüzü korumak. Bu konu ile ilgili internette birçok spor hareketi ve uygulanışı hakkında videolar ve içerikler bulabilirsiniz.

Video Oyun Oynayın

Eğer bilgisayar veya oyun konsollarında sürekli oyun oynayan biri iseniz karantina sürecinde yapacağınız aktivitelerden biriside video oyun oynamak olacaktır. Artık bütün oyunları dijital olarak satın almak ve indirmek mümkün, bu sayede yeni oyun sıkıntısı da çekmeyeceksiniz. Ayrıca online oynanabilen oyunlar ile uzaktaki bir arkadaşlarınızla beraber oyun oynayabilirsiniz.

Kutu Oyun Oynayın

Ailecek vakit geçirebileceğiniz en güzel aktivitelerden birisi kutu oyun oynamaktır. Monopoly, Jenga, Tabu, Risk ve Twister gibi kutu oyunları ailecek oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Eğer evinizde bir kutu oyun yoksa telefonlarınıza indirebileceğiniz Anlat Bakalım tarzındaki uygulamalarla da eğlenebilirsiniz.

Blog Yazın

Günümüzde bir blog sahibi olmak çok kolay. Bir blog sahibi olarak ve ilginç içerikler paylaşarak kendinize ait bir okuyucu kitlesi yaratabilirsiniz. Hit almaya başladıkça blog için reklam alarak gelir elde edebilme şansınızda var.

Eşyalarınızı Yenileyin

Karantina sürecinde birçok insan eşyalarını yenileyerek zaman geçiriyor. Var olan bir eşyanızı yenilemek, yenisini almaktan çok daha az maliyetli bir durum. Sadece biraz el işi sahibi olmanız ve zaman ayırmanız gerekmektedir. Karantina sürecinde de bolca zamanınız olduğunu düşünürsek evinizdeki gözünüze hoş gelmeyen ve eskimiş eşyalarınızı yenileyip güzelleştirebilir böylece çok uygun fiyata yeni gibi eşyalarınıza sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok