Kansere Davetiye Çıkaran Besinler Neler?

Kansere Davetiye Çıkaran Besinler Neler?

Çağımızın en ciddi hastalıklarından biri olan ve çaresi en zor bulunan hastalıklarından olan kanser ile mücadele için her geçen gün farkındalık çalışmaları devam ederken ne ile mücadele edildiğinin daha iyi bilinmesi hedeflenmekte.

 

 

Çağımızın en ciddi hastalıklarından biri olan ve çaresi en zor bulunan hastalıklarından olan kanser ile mücadele için her geçen gün farkındalık çalışmaları devam ederken ne ile mücadele edildiğinin daha iyi bilinmesi hedeflenmekte. Oldukça sinsi ve kendini son ana kadar gizleyebilen bu hastalık için erken tanının hayat kurtarıcı olduğu bilinirken, ilerlemiş kanser tedavilerinde süreç uzayabilmekte, uzayan süreç daha zorluk çıkarabilmekte ve hatta maalesef birçok insan bu hastalık sebebiyle hayatını kaybedebilmektedir.

Tüm uzmanların erken teşhis için vatandaşların sağlık taramalarını yaptırmaları çağrısında bulunurken, periyodik olarak sağlık taraması yapan vatandaşların sayısı ise buna rağmen hala oldukça düşük kalabilmektedir. Erken tanı ile birçok hayatın kurtulabildiği bu ciddi hastalık için bazı özel günler, haftalar ve etkinlikler yapılarak kişilere bu hastalığın ne denli ciddi olduğu anlatılmaya devam ediyor. Genetik yolla bulaşma gibi sinsi bir huyu olan kanser hastalığının ortaya çıkma sebeplerinden biridir beslenme şekli ile alakalı olmaktadır. Bazı beslenme düzensizliği veya alışkanlıklarının davetiye çıkardığı bu hastalık için can simidi gibi olan 5 beslenme şeklinden bahsedeceğimiz bu içeriğimize başlayalım.

 

Kanseri Etkileyen 5 Besin

Beslenme anlamında bazı alışkanlıklar ve kolaylıklar sağlaması adına başvurulan beslenme şekilleri ilerleyen zamanlarda kanser için davetiye niteliği taşıyabilmektedir. Bu beslenme şekilleri ile birlikte vücuda alınması gerekilen vitamin, protein, mineral gibi ihtiyaçların karşılanmaması sebebiyle vücut direncinin düşmesi ve virüsler için yuva anlamı taşıması kaçınılmaz olmaktadır. Vücut direncini sağlayan, savunma mekanizması kurarak iyi bir bağışıklık sistemi kazandıran bu ihtiyaçlardan mahrum kalmak vücut için tehlike çanları anlamına gelmektedir.

Beslenme alışkanlığının düzensiz ve sağlıksız olması sebebiyle, günümüz dünyasında az hareketin getirdiği sonuçlardan biri olan aşırı kilo olma durumu da yine kanser için davetiye olabilmektedir. Aşırı kiloluların yaşadıkları obezite sorunu sebebiyle kansere karşı açık konumda olduğu tüm uzmanlar tarafından açıklanırken, bu sorunun üstesinden gelmenin de spor ve düzenli beslenme olduğu açıklanmaktadır.

 

Kansere Davetiye Çıkaran 5 Besin

8596-4.png

  • Alkol, Alkollü içecekler
  • Fast Food ve benzeri beslenme tarzı
  • Kızartılmış besinler
  • İşlenmiş besinler (dondurulmuş besinler)
  • Cips gibi abur cubur gıdalar

Belirtilen besinlerden olabildiğince uzak durulması gerekilirken, bu besinleri bir şekilde tüketmenin karşılığında etkili bir egzersiz ve spor yapma alışkanlığı bu durumu tolere edebilecek durumdadır. Bu besinlerden elinizden geldiğince uzak durup spor yapmanız sağlıklı bir yaşama merhaba demeniz olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.