Kan Sulandırıcı İğneler Düşüğü Engeller mi?

Kan Sulandırıcı İğneler Düşüğü Engeller mi?

Düşük riski, gebeliğin tehlike altında olduğunu gösterir. Peki, kan sulandırıcı iğneler düşüğü engeller mi?

Düşük riski, gebeliğin tehlike altında olduğunu gösterir. Peki, kan sulandırıcı iğneler düşüğü engeller mi?

Kan sulandırıcı iğneler düşüğü engeller mi sorusu, genel olan kan pıhtılaşmasından ötürü düşük sorunu yaşayan kişiler tarafından sorulur. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin yaşayabileceği sorunlar arasında tekrarlayan düşük nedenleri arasındaki kan pıhtılaşması sorunu var. Gebe kalan kişi kan sulandırıcı haplar, kan sulandırıcı iğneler ya da bebek aspirinleri ile bu duruma çözüm bulmaya çalışıyor. Doktor önerisi, doktor tavsiyesi olması bu noktada son derece önemlidir. Her zaman gebe olan kişinin alması gereken önlem ne olursa olsun, mutlaka kendi doktoru ile iletişime geçerek ona göre çözüm bulunması daha doğru olacaktır.

Gebelikte Kan Pıhtılaşması Sorunu

Hamile olan kişilerde yaşanan sorunlar arasında kan pıhtılaşması sorunu var. Hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından problem olabilecek bu durum, aynı zamanda derin damar trombozu olarak da isimlendirilir. Hamilelerin sadece %2’sinde görülen bu durum, pıhtılaşma sorunu olarak da bilinir.

Hamileliğin ilk üç ayı risklidir.

Bu sorunla alakalı yaşanabilecek durumlar ilk üç ay içerisinde olabiliyor. Farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkabilir. Sigara alışkanlığı, 35 yaş üstü hamilelik durumları, kilo sorununun olması, aileden gelen bir kan pıhtılaşması sorunu, daha önce sezeryan olunması, çok uzun süre kişinin hareketsiz kalması gibi durumlar gebelikte kan pıhtılaşması nedenleri arasında yer almaktadır. Kan pıhtılaşmasına neden olan bu durumların önüne geçmek için doktor önerileri, hap kullanımı gibi durumlar elbette doktorunuz ile alacağınız ortak kararlar doğrultusunda olmalıdır. Bunu göz önünde bulundurmanız durumunda siz de sağlığınız için bu şekilde önlem alacaksınız. Değerlendirip ona göre hareket edebilirsiniz.

Hamilelikte Kan Pıhtılaşması Belirtileri Neler?

Kan pıhtılaşması olması durumunda gebe olan kişi bunu nasıl anlayacak? Kişinin hamile olması durumunda, elbette önemli olan en kısa süre içinde tespit edilmesidir. Tespitin yapılması, sorunun çözülmesini de kolaylaştıracaktır. Hamile olan kişi kendisini gözlemleyerek bu şekilde bir sorun olup olmadığı konusunda kendisi de öncesinde fikir sahibi olabilir. Ardından doktor incelemesi, doktor raporu ile sorun hakkında net ve en doğru bilginin verilmesi söz konusu olacaktır.

Hamilelikte kan pıhtılaşması belirtileri;

  • Ayaklarda sancının olması
  • Hamilelik boyunca ayakların şişmesi
  • Yürüdüğünüzde sancı duymanız
  • Damarlarda gözle görülür bir şişkinlik olması

Gibi durumlar hamilelikte kan pıhtılaşması belirtileri arasında yer almaktadır. Bu durumda direkt olarak kişinin bu belirtiler üzerinden hareket ederek önlem almak amacı ile doktor ile iletişime geçmesi en doğrusu olacaktır. Değerlendirin ve siz de bu alanda sorun yaşamamak ve sağlıklı bir çözüm bulmak için doktorunuzdan bilgi alın.

Hamilelikte Yaşanan Kan Pıhtılaşması Nelere Neden Olabilir?

Evet, yaşanana bu sağlık sorununun farklı olaylara yol açması da söz konusu olabilir. Bunun önüne geçmek, en iyi şekilde çözümün sağlanması ve çok daha fazlası da elbette önlem almak ile olacaktır. Peki, yaşanan bu durum nelere yol açabiliyor?

Öncelikle bilmeniz gereken düşük riski sorununu kan pıhtılaşma probleminin ortaya çıkarabileceği. Bunun dışında kalp krizi ya da inme gibi durumlarda kan pıhtılaşması sorununun ortaya çıkarabileceği sonuçlar arasında yer alıyor. Bunu göz önünde bulundurun ve direkt olarak siz de çözümü sağlamak açısından gerekeni yapın. Akciğer embolizmi ve diğer seçenekler üzerinden değerlendirmenizi yaparak siz de önlem alabilirsiniz. Hamilelikte yaşanan kan pıhtılaşması düşüğe neden olur mu sorusunun yanıtı evet olacak. Önlem alınarak bu durum ortadan kalkabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.