Üniversite’de çalışacak personel aranıyor KPPS şartı yok

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından paylaşılan bilgilere göre, 13 işçi alımı gerçekleştirilecek.

09 Eylül 2021 00:01 Kamu
Üniversite’de çalışacak personel aranıyor KPPS şartı yok

Tekirdağ Nam Kemal Üniversitesi Rektörlüğü, tarafından İŞKUR üzerinden ilan paylaşıldı. Kamu işçisi alımı gerçekleştirilecek. Kurum tarafından açıklanan bilgilere göre 18 ila35 yaş arası 13 işçi, kurayla alınacak. Çalışma şekillerine bakıldığında ise daimi ve tam zamanlı olacak. Başvuru tarihinin son günü ise 13 Eylül.

namik-kemal-universitesi-tip-fakultesi-uygula-7402997-x-amp.jpg

Personel Alanları

Üniversite, paylaştığı ilanda alınacak kamu işçilerinin hangi alanlarda çalışacağına dair de bilgi paylaştı. Buna göre, alım yapılacak bölümler şu şekilde:

  • Yaşlı bakımı
  • Hasta bakımı
  • Engelli bakımı
  • Hasta ve yaşlı bakımı
  • Sağlık bakım teknisyeni
  • Sağlık bakım teknisyenliği
  • Hemşire yardımcılığı
  • Ebe yardımcılığı

1a08f15932680.jpg​​​​​​​

Alımlar Kurayla Gerçekleşecek

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklanan bilgilere göre, alımlar kura ile gerçekleştirilecek. Okul, kurayla ilgili olarak bazı detayları belirtti. Paylaşılan detaylardan bazı kısımlar ise şu şekilde:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

maxresdefault-1.jpg

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dahil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dahil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

Haberay.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler