Dışişleri Bakanlığı memur alım şartları nelerdir?

Dışişleri Bakanlığı memur alım duyurusunu yaptı. Yayınlanan personel alımıyla birlikte Paris’te çalışabilecek 1 sekreterlik alınacak.

03 Eylül 2021 21:15 Kamu
Dışişleri Bakanlığı memur alım şartları nelerdir?

Kamu kurumları tarafından memur alımları kapsamı içerisinde çeşitli ilanlar yayınlanmaya devam ediyor. Son yayınlanan kamu personeli alımıyla birlikte Dışişleri Bakanlığı memur alım başvuruları devam etmekte. Alımı yapılacak kişi ise Büyükelçilik bünyesinde çalışacak.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuruda bulunacak sekreter adaylarının 24 Eylül tarihine kadar zamanları bulunuyor. Başvurular ise bugün gün içerisinde başladı. İlana başvuru yapmak isteyen kişilerse 16, avenue de lamballe 75016 Paris adresine mesai saatleri içerisinde posta yoluyla müracaatlarını gerçekleitirebilecekler. Postayla başvuru yapacak kişilerin ulaşım problemini göz önüne alarak, gönderimlerini gerçekleştirmesi gerektiğini belirtildi. Olası herhangi bir sorundan ise büyükelçilik sorumlu tutulamayacak.

fransa-disisleri-bakanligi-turkiye-nin-paris-buyukelcisi-ni-bakanliga-cagirdi-1603563219.jpg

Başvuru ve Genel Şartlar Neler?

Büyükelçilik’te çalışmanın birçok gerekli şartı bulunmaktadır. Bundan kaynaklı olarak gerekliklere göre hareket edilmeli. Şartlara bakıldığında ise temel olarak karşımıza çıkan detaylar şu şekilde; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olunması, 46 yaşından gün alınmamış olması, lise veya dengi okullardan mezun olunması, kamu haklarında herhangi bir engelinin bulunmaması, affa dahil olsa bile mahkum olmama şartları aranmakta.

Başvuruyu yapacak olan erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmaması gerekiyor. Her iklim koşullarına görev yapabilecek donanıma sahip olması, çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmeli. Bunun yanı sıra bilgisayar veya daktilo kullanabilme şartlarına sahip olmalı. Bu kriterlerin karşılanması durumunda başvuru yapılabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler