Kadınlar Bu Festivalde Kendilerine Eş Seçiyor..!

Kadınlar Bu Festivalde Kendilerine Eş Seçiyor..!

Günümüzde hala ayrı kıtalarda farklı kültürlerde kabileler yer alıyor. Kimi kabileler herkesten ayrı kendi halinde yaşarken bazıları ise eğlenceler festivaller düzenleyerek aynı zamanda turistleri kabul ediyorlar.

 

Günümüzde hala ayrı kıtalarda farklı kültürlerde kabileler yer alıyor. Kimi kabileler herkesten ayrı kendi halinde yaşarken bazıları ise eğlenceler festivaller düzenleyerek aynı zamanda turistleri kabul ediyorlar. Size bugün dünyanın en ilginç kabilelerinden biri olan Wodaabe kabilesi ve her yıl geleneksel olarak düzenledikleri Gerwol festivallerinden bahsedeceğiz. Afrika’ da bulunan bu göçebe kabile yüz boyamaları ve taşıdıkları aynaları ile tanınıyorlar.screenshot-6.png

Dünyanın en kibirli kabilesi olarak geçmektedir. Sebebi ise güzelliklerine olan düşkünlükleri. Bu kabilede bireylerin doğurdukları çocuklar kendileri tarafından değil büyük anne ve babaları tarafından yetiştiriliyor. Ayrıca eşler gündüz vakitlerinde yan yana gezemiyor karşılaştıklarında birbirleri ile iletişime geçemiyorlar. Yağmur sezonu geldiğinde yani Eylül ayında yaptıkları Gerwol Festivalleri bulunuyor.

Bu festival o kabile için bir güzellik yarışması gibi erkekler giyiniyor süsleniyor ve bayanlardan oluşan jüri karşısına çıkıyorlar. Böylelikle kabile hem birbiri ile tanışmış oluyor hem de bekar bayanlar kendine eş bulmuş oluyor. Bu festivalde ebeveynler kendi kızları için ilk eşleri seçiyorlar. Eğer kadınlar istemezlerse başka festival sürecinde kendileri için ikinci eşi seçebiliyorlar. Erkeler bu festival için yaklaşık bir yıl boyunca hazırlanıyorlar ve festivalin yapılacağı mekan herkesten saklı tutuluyor iki gün kala açıklanıyor. Erkeklerin festival günü hazırlanmaları yaklaşık 7 saatlerini alıyor sonrasında bütün gün dans edip şarkı söylüyorlar.

screenshot-7-001.png

Ayrıca dudaklarına siyah ruj süren erkekler dişlerinin beyazlığını ön plana çıkarmak istiyor. Bu kadar aşamadan sonra kendilerine çıkacak talipleri bekliyorlar.

 

Dünyada ki İlgin Festivaller

Dünya üzerinde oldukça fazla sayıda medeniyetin yaşamış olmasından dolayı birçok farklı gelenek bulunmaktadır. Bu gelenekler diğer ülkelerde ilginç bir şekilde karşılanmaktadır. Bu sebeple bazı bölgelerde bulunmakta olan gelenekler diğer ülkelerde oldukça fazla şaşkınlıkla karşılanabilmektedir. Geleneklerine yoğun bir şekilde bağlı bulunan Singapur, Çin ve Japonya gibi ülkeler bu sebeple oldukça fazla konu olabilmektedir. Gelenekleri ülkelerin her ne kadar da saçma da olsa buralarda yaşayan insanlar geleneklerinden taviz vermeden yaşatmayı istemekte ve bu istikamette çocuklarını yetiştirmektedir. Buralarda yaşayan insanlar bu geleneklerin saçma olup olmadığını asla tartışmazlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.