Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? Kontür Uygulaması!

Zayıf Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır? Kontür Uygulaması!

Bazı kadınlar kilolarından ve doğal olarak yüzlerine yansıyan kilolardan rahatsız olabilmektedir. Ayna karşısında kendisini beğenmek isteyen her kadın biraz daha zayıf olma arzusu içerisinde olabilmektedir.

 

 

Bazı kadınlar kilolarından ve doğal olarak yüzlerine yansıyan kilolardan rahatsız olabilmektedir. Ayna karşısında kendisini beğenmek isteyen her kadın biraz daha zayıf olma arzusu içerisinde olabilmektedir. Bizce her insan sağlığını zarara uğratmıyorsa her hali ile güzeldir; ancak eğer siz biraz daha zayıf görünmek istiyorsanız, yüzünüzün daha zayıf olmasını istiyorsanız, bunu makyaj ile başarabilmek mümkün. Bazı makyaj teknikleri ile birlikte sağlanan daha zayıf görüntü için içeriğimizde birkaç küçük tüyo bulabilirsiniz. Yüzünüzün daha ince görünmesi için uygulayabileceğiniz bu makyaj teknikleri için hazırsanız başlayalım.

Kontürü Kullanma Tekniği

Birçok ünlü simanın da fazlasıyla kullandığı kontür ile daha ince yüz hatlarına sahip olmayı sizlerde başarabilirsiniz. Yüzdeki kemikleri daha belirgin ve köşeli gösterebilme, gölgelendirme mantığı üzerine kurulu olan bu teknik ile yüzünüz her zamankinden daha ince görünebilmektedir. Çene kemiği, alın ve elmacık kemiklerinin daha belirgin ortaya çıktığı bu uygulamada elmacık kemiklerine aydınlık verecek koyu bir ton verebilirsiniz. Bu gibi teknikler ile yüzünüzde yaratacağınız gölgelemeler ve keskin çizgiler sizi daha zayıf bir yüz hattına sahip yapacaktır.

5d7932a345d2a023a0dc36b7.jpg

Bazı kontür uygulamalarını nasıl kullanabileceğiniz kısmına gelirsek ise; krem kontür kolay dağılma özelliği sebebiyle çok tercih edilmektedir; ancak bu krem kontürü kullanırken çok aşırıya kaçmamak ve bazı birikmelerden kurtulmak gerekli. Pudra kontür tercihlerinde ise yüzü daha ince göstermek adına çok soğuk renkleri tercih olarak uygulayabilirsiniz. Kullandığınız soğuk tonlar ile yüzde daha ince ve keskin çizgiler elde edebilirsiniz. Bir diğer kontür çeşidi olan stick kontür ise oldukça kolay uygulanmaktadır. Keskinlik konusunda oldukça faydalı olan stick kontürde işinizi görebilmektedir.

 

Kontürü Uygulama Şekli Nasıl Olmalı?

Zayıf gösteren kontür uygulaması için ilk olarak kulak hizasından başlayarak burun bitimine çizgi çekin. Bu çizgi oldukça ince olmalı ve daha sonra sert bir fırça ile yüzünüze yukarı doğru olacak şekilde dağıtmalısınız. Alnınızda da bir daraltma yaratmak istiyorsanız, saç diplerine doğru yuvarlak şekilde kontür uygulayabilirsiniz. Çene kemiğinde de yine yuvarlak şekilde uygulama yaparak bu bölgeyi daraltabilirsiniz. Burun daraltma konusunda ise önce ince çizgi işinizi görecektir. Burnun üstüne ve her iki yana çektiğiniz kontür çizgileri ile daha ince bir burun görüntüsü kazanabilirsiniz. Kontür uygulamalarımız bittikten sonra bu uygulamayı keskinleştirmek için ise pudra ile yanlara ve altlara makyaj yaparak gölgeler kazandırabilirsiniz. Evet artık kontür ile ince bir yüze sahipsiniz. Ruj, allık gibi seçimlerinizi de bu makyaja uygun yaparsanız aynada çok ince bir yüz göreceğiniz kesin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.