Yüz Şekline Göre Kakül Modeli

Yüz Şekline Göre Kakül Modeli

Hemen hemen tüm kadınlar, hayatlarının bir döneminde mutlaka kakülün kendilerine yakışıp yakışmayacağını merak eder.

Hemen hemen tüm kadınlar, hayatlarının bir döneminde mutlaka kakülün kendilerine yakışıp yakışmayacağını merak eder. Kakül, ki kimi kadınlar için riskli bir karar olurken, kimi kadınlarınsa sıklıkla kullandığı model arasında yer alır. Gelin, hep birlikte hangi yüz tipine kakül daha uygun, göz atalım.

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak yüz tipine sahip kadınların amacı, genel olarak daha keskin bir yüz hattı oluşturmaktır. Daha keskin bir yüz hattı için ise yandan ayrılabilen bir kakül etmek daha uygun olacaktır. Çoğunluğu tek bir tarafa toplamak istemiyorsanız, iki taraflı kakül görünümü de tercih ederek yuvarlak yüz hatlarınızın daha keskin olmasını sağlayabilirsiniz.

Kare Yüz Tipi

Kare yüz tipine sahipseniz, gözlerinizden uzak kalmayacak bir kakül modeli tercih etmelisiniz. Amacınız, yüz hatalarınızı yumuşatmak olacağı için kakülünüzün yan kısımlarının orta kısımlardan daha uzun bırakılması gerekmektedir.

Oval Yüz Tipi

Oval yüz tipine sahip olan kadınlar oldukça şanslıdır. Oval yüz tipi, kakül için en az riskin olduğu yüz tipidir. Oval yüz tipine en uygun kakül tipi, uzunlu kısalı olan modeldir. Bu nedenle, kakül kestirmeye karar verdiğinizde dilediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Kalp Yüz Tipi

Kalp yüz tipinde geniş bir alın yer alır. Geniş alın ise kakül kesimi için oldukça müsaittir. Rahat bir şekilde kullanabileceğiniz kakülü, kaşlarınızın altına değin olacak şekilde veok seyrek olmayacak derecede kullanabilirsiniz. Böylelikle, alnınızın genişliğini ve çenenizin darlığını kakül ile dengeleyebilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Tipi

Dikdörtgen yüz tipine sahip olan kadınlar, kare yüz tipinden daha büyük hatlara sahiptir. Dikdörtgen yüz tipinde çene ve alın oranı, kareye kıyasla daha büyüktür. Dikdörtgen yüz tipine sahip kadınların kakül kesiminde, tek bir yana ayrılmamış, her iki yana ayrılmış ya da düz bırakılmış kakül modellerini seçmesi doğru olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.