Yeşil Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Yeşil Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların en çok dikkat ettiği uyumluluk; giyilen elbise, saç, takı ve makyajın birlikte uygunluk içinde olmasıdır. Elbiseye uygun saç modeli yapıldıktan sonra, elbise ve saça uygun makyaj ise bir sonraki adım olmaktadır.

 

 

Kadınların en çok dikkat ettiği uyumluluk; giyilen elbise, saç, takı ve makyajın birlikte uygunluk içinde olmasıdır. Elbiseye uygun saç modeli yapıldıktan sonra, elbise ve saça uygun makyaj ise bir sonraki adım olmaktadır. Bu içerikte bahsedeceğimiz yeşil elbise ile uyumlu makyaja dair bazı vereceğimiz detaylar ile daha şık olma şansınız oldukça yüksek.

4d35ad9674b1121eb2e81522488d473f.jpg

Yeşil elbise doğanın bir göstergesidir ve içinde sadelik barındırır. Oldukça şık bir renk olan yeşil ve yeşil tonları kişide, mükemmel bir sadelik örneği göstermektedir. Yeşil elbise ile uyumlu saç modellerinde de sadelik görünürken; makyajda biraz daha parlak renklere yönelmek mümkün olabilmektedir. Peki yeşil elbise ile uyumlu makyaj nasıl yapılır? Hazırsanız bazı ipuçlarını vermeye başlayalım.

 

Göz Makyajı

Yeşil elbisenin sadeliği ve yeşil elbiseye konsept olarak sadelik barındıran saç modeline ek göz makyajı biraz daha ön plana çıkabilmektedir. Göz kaleminin sade olarak kullanılması gerekilen bu makyajda rimel ve maskara biraz iddialı olabilmelidir. Ayrıca eyeliner daha koyu tonlarda ve parlak olursa elbisenin şıklığı daha çok ön plana çıkabilmektedir. Bu göz makyajını deneyin ve yeşil elbise üzerinde oldukça çekici gözlere sahip olacağınızı fark edeceksiniz.

 

Dudak Makyajı

Yeşil elbise ile uyumlu makyajda sıra dudağa geldiğinde referans göz makyajı olmalıdır. Yeşil elbiseye uygun göz makyajı iddialı bir şekilde ön plana çıkarken, dudakların biraz sade kalması önemlidir. Mat olması gereken rujun rengi kişinin özgürlüğüne kalmıştır. Yüzde her bölgenin iddialı olması makyajı sönükleştirirken; yeşil elbise üzerine iddialı göz makyajına yakışan dudak makyajı biraz daha sade olmalıdır.

 

Ten Makyajı

5d78ab1245d2a023a0d2b74c.jpg

Son olarak sıra ten makyajına geldiğinde, yeşilin tabiat yapısını bozmayarak bu makyajı yapmak gerekmektedir. Yeşilin doğayı yansıttığını yukarda belirtmiştik ve doğanın parçaları birbiri ile uyum halindedir. Bu uyum sade olmakla birlikte ten makyajının da bu sadelikte olması önemlidir. Ten renginizden çok uzak olmayan ama göz makyajınızın iddiasını biraz sadeliğe döndürecek bir renk tonu yeşil elbiseyi oldukça ön plana çıkaracaktır. Artık hazırsınız yeşil elbiseniz ile mükemmel bir makyaj yakalayabildiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.