Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalı?

Birçok kadının en çok önem verdiği konular arasında tırnak bakımı popülerliğini arttırmaktadır.

Birçok kadın güzel ellere sahip olmak için ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için bir uğraş içerisine girmiş bulunmaktadırlar. Ancak birçok kadın istedikleri tırnaklara sahip olamadığından dolayı internet üzerinden tırnak bakımı nasıl olmalı? sorusunu sormaktadır. Tırnak için bakım tüyolarını sizler için araştırarak sizlerle paylaşmak isteriz.

Sağlıklı Tırnak Bakımı

  1. Tırnaklarınıza iyi bakmanız gerekmektedir.

Tırnakları çabuk kırılan kişilerin öncelikle sağlık sorunu olduğunu unutmaması gerekmektedir. Kalsiyum eksikliği olan kişilerin genellikle tırnakların da kırılma meydana gelebilmektedir. Takviye alabilir, bol miktarda su içebilir ve meyve-sebze ağırlıklı beslenerek bu problemi ortadan kaldırmanızı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tırnak yeme, kemirme gibi alışkanlıkları olan kişiler kendilerini psikolojik olarak motive ederek kendilerine engel olmalıdırlar. Mesela tırnaklarını çok beğendiğiniz birini sürekli aklınıza getirebilir ya da acı oje gibi ürünleri de kullanarak tırnak yeme alışkanlığından vazgeçebilirsiniz. Tırnak bakımı için en önemli unsurlar arasında yerini almaktadır.

  1. Tırnaklarınızı Doğru Bir Şekilde Törpülemeniz Gerekir.

Tırnak bakımının en önemli unsurları arasında Tırnakların doğru bir şekilde törpülenmesi bulunmaktadır. Evde manikür yapan kişiler tırnaklarını küt bir şekilde keserek küt şekil vermek istemektedir. Ancak bu durumda takılma olasılığı artacak ve tırnaklarınızın daha kolay kırılmasını sağlayabilirsiniz. Bundan dolayı küt kesmeyi tercih eden kişiler sivri olan köşeleri mutlaka hafif bir şekilde yuvarlamanız gerekmektedir. Böylelikle çok doğru bir şekilde tırnak bakımı işinizi halletmiş olacak ve tırnaklarınızın takılarak kırılmasını önleyebileceksiniz.

  1. Ojelerinizi Düzenli Olarak Temizlemeniz Gerekmektedir.

Oje süren kadınların ojelerini iki ya da üç günde bir silmesi gerekmektedir. Aynı zamanda hemen oje sürmemeli tırnaklarınızın nefes almasını sağlamalısınız. Tırnaklarınızı temizlerken kullandığınız temizleme ürününü de dikkat seçmeniz gerekmektedir. Ojenizi temizlerken aseton içermemesine dikkat etmelisiniz. Aksi takdir de tırnaklarınızı yıpratabilirsiniz. Böylelikle tırnaklarınız incelebilir ve kağıt gibi soyulmalar ile karşılaşabilirsiniz. Bundan dolayı tırnak temizliğinizi yaptığınız da mutlaka sabunlayarak yıkamanız gerekmektedir.

  1. Tırnak Etlerini Kesmemeye Özen Göstermelisiniz.

Tırnak bakımı yaparken en çok yapılan hatalardan birisi de tırnak kütiküllerini kesmek bulunmaktadır. Tırnak etlerinizi kestiğinizde daha fazla kalınlaşmasına ve hızlı bir şekilde büyümesine sebep olabilirsiniz. Bundan dolayı bir miktar sıcak suyun içerisinde damlatacağınız bebek yağı ile etleri yumuşatabilir ve itme çubuğu ile etleri içe doğru itmeyi denemelisiniz. Böylelikle tırnak etlerinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini ve çıkmasını engelleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca el kremi kullanmayı da ihmal etmemeniz gerekmektedir.

  1. Baz kat Oje uygulamalısınız.

Oje sürmeden önce şeffaf oje uygulamak önemli unsurlar arasında yerini almaktadır. Böylelikle ojelerinizin kalıntı bırakmasını sağlayarak silmenize kolaylık sağlayacaktır. Hatta tırnaklarının daha fazla hava almasını da sağlayabilirsiniz. Baz kat uygulamazsanız tırnağın ojenin içerisinde bulunan pigmentleri emmesine sebep olabilir ve tırnak yüzeyinde bozulmalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bundan dolayı dikkatli bir şekilde baz kat oje uygulamanız tırnak bakımı için önem kazanmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.