Şık ve Etkileyici Görünmenin Sırları Nelerdir?

Şık ve Etkileyici Görünmenin Sırları Nelerdir?

Kadınların şık ve etkileyici görünmesi onlar için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Bu şıklık karşısındaki kişiyi etkilemekte ve girdiği her ortamda etkileyici bir havaya girmesine neden olmaktadır. Peki şık olmak veya etkileyici görünmek hangi sırları

 

 

Kadınların şık ve etkileyici görünmesi onlar için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Bu şıklık karşısındaki kişiyi etkilemekte ve girdiği her ortamda etkileyici bir havaya girmesine neden olmaktadır. Peki şık olmak veya etkileyici görünmek hangi sırları barındırıyor?

Girdiğiniz ortamda etkileyici görünmek için bazı belli başlı şeylere dikkat etmeniz de fayda olacağı gibi gerekirse uzman desteği almanız da faydalı olacaktır. Şık ve etkileyici görünmenin bazı sırlarını vereceğimiz içeriğimiz bu anlamda oldukça faydalı bir içerik olacaktır. Dilerseniz bu sırları sizlerle paylaşmaya başlayalım.

 

Uyumlu Olmak!

Şık ve etkileyici görünmenin birinci kuralı uyumluluktur. Uyumlu olmanın altında yatan sırrı aralamak gerekirse; saç modeli ile elbisenin uyumundan bahsedebiliriz belki. Öncelikle seçilen elbiseye uygun bir saç modeli seçilmelidir. Tabi seçilen elbisenin de saç rengine uygun bir şeyler olması en önemli noktalardan biri olacaktır. İkinci adımda giyilen ayakkabını saç ve elbise ile uyumlu olması ve sivrilmemesi de şarttır. Ayakkabı, saç ve elbise kombini tamamlandıktan sonra çantanın seçimi artık daha önemli hale gelmektedir. Çantanın da yine bu uyum içerisinde olması oldukça önemlidir. Buraya kadar uyum içerisinde geldikten sonra bilezik, bileklik, yüzük, kolye, küpe, piercing gibi aksesuarların da bu uyuma eklenmesi gerekir. Bunlardan herhangi birinin uyumsuz olması etkileyiciliği zedeleyebilmektedir. Bu sebeple belki birkaç moda kitabı ve renk uyumlarını karıştırabilirsiniz.

 

Makyajın Uyumu ve Size Uygunluğu!

Makyaj etkileyiciliğin en önemli noktalarından bir tanesidir. Bu sebeple oldukça önemlidir. Makyajı uygularken dikkat edilmesi gereken iki önemli noktadan bahsetmek mümkün hale gelmektedir. Bunlardan bir tanesi giyilen elbise, saç modeli ve diğer şeylerle uyumlu olmasıdır. Bunlarla uyumlu olmayan bir makyaj oldukça fazla sırıtacaktır ve etkileyici olmanız söz konusu olmayacaktır. İkinci dikkat edilmesi gereken nokta ise makyajın size uyup uymadığıdır. Makyaj ten renginize uygun mudur kısmını iyi düşünmeniz gerekir. Ten renginize ve yüz yapınıza uymayan bir makyaj yine bu uyumun içerisinde sırıtan noktalardan biri olabilecektir. Bu sebeple makyajınızı yaptıracağınız kişiden bu konuda destek almanız da oldukça fayda sağlanacaktır.

 

Nereye Gidiyorsun?

Şık ve etkileyici görünmenin son kuralına gelecek olursak nereye gittiğiniz sorusu önem kazanıyor. Gittiğiniz yer bir düğün mü, bir balo mu, bir arkadaşlar toplantısı mı? Gittiğiniz yerde etkileyici görünmeniz için nereye gittiğiniz ve bu noktada nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi bilmeniz gerekir. Bir arkadaşlar toplantısına oldukça iddialı bir elbise giyerek, iddialı bir makyaj yapmak sizi bu ortamdan soyutlayacağı için bu noktalar üzerinde düşünmeniz gerekebilmektedir. Belki de gideceğiniz yer günlük bir makyaj veya fresh bir makyaj için yeterli bir yerdir. Bu sebeple gittiğiniz yer yapacağınız makyaj ile doğru orantılı bir eylem olacağı gibi şık olmanızı da sağlayacak ana unsurdur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.