Oje Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oje Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her kadının tırnak bakımında en özendiği şeylerin arasında ojeler yer alır. Titizlikle sürülen ojelerin taşmaması, bulaşmaması ve kuruması için çok çaba harcanır.

Her kadının tırnak bakımında en özendiği şeylerin arasında ojeler yer alır. Titizlikle sürülen ojelerin taşmaması, bulaşmaması ve kuruması için çok çaba harcanır. Bu titizliği gösterdiğiniz tırnaklarınız için oje sürerken nelere dikkat edilmeli, hep birlikte göz atalım.

Ellerinizi Temizleyin

Oje sürerken memnun kalacağınız bir sonuç almak istiyorsanız, ilk olarak oje sürmeden önce ellerinizi lanolinsiz bir sabun kullanarak sıcak suyla yıkamalısınız.

Tırnaklarınızda kir ve yağ kalıntısı varsa aseton kullanarak temizleyebilirsiniz. Oje sürmeden önce tırnaklarınızı bu işleme hazırlamanız oldukça önemlidir. Oje öncesi tırnak zemini hazırlanmalıdır. Oje sürerken ilk olarak şeffaf bir kat geçerek işleme başlamanız önerilir.

Yoğunluğu Ayarlayın

Sürdüğünüz ojenin daha kolay kuruması ve pürüzsüz görünmesi için süreceğiniz ojenin ilk katını ince uygulamanız gerekir. Bir oje fırçası yardımı ile tırnağınızı tutacak şekilde, tırnaklarınızın diplerinden uçlarına doğru uygulamanız önerilir. Ojenin ikinci katını uygularken baş parmağınızdan başlayarak serçe parmağınıza doğru devam edin.

Kurutucu Kullanın

Sürdüğünüz ojenizin üzerine üç günde bir olacak şekilde oje kurutucu uygulamanız, ojenizin renginin daha uzun süre canlı ve kalıcı olmasını sağlayacaktır. Kullanacağınız kurutucular vee parlatıcıların açık renge sahip olması, ojenizin daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olacaktır. Eğer herhangi bir kurutucuya sahip değilseniz, saç kurutma makinası kullanarak, ellerinizi dönüşümlü olarak bekletebilirsiniz.

Taşan Kalıntıları Silin

Ojelerinizi uyguladıktan sonra kenara taşan kalıntılar var ise kulak çubuğu yardımıyla aseton kullanarak taşan kalıntıları silebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken asetonlu kulak çubuğunu tırnaklarınıza değdirmemeye özen gösterin.

Tırnaklarınızı Sıcak Suda Uzun Süre Bekletmeyin

Oje sürdükten girilen duşlar ya sıcak suya sokmak zorunda kaldığınız tırnaklarınız, bozulmalara neden olabilir. Kuruduğundan emin olduğunuz tırnaklarınız suya temas ettiğinde soyulabilir ve pürüzlenebilir. Bu nedenle, oje sürme işleminden sonra bir süre sıcak sudan uzak durmanız gerekir.

Soyulmamasını Sağlayın

Ojeleriniz için her türlü bakımı yapsanız dahi bir süre sonra soyulacaktır. Ancak soyulduktan sonra hepsini silip tekrar oje sürmeniz gerekmez. Soyulan ojelerinizin üzerine tek kat oje sürün ve kuruduktan sonra üzerine parlatıcı ya da kurutucu uygulayın. Ojelerinizin soyulan kısımlarına mat ya da koyu renkler ile yamalar yapmanız da hoş bir görüntü ve desen oluşmasına yardımcı olacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.