Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları!

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları!

Makyajın güzel ve çekici gösteren taraflarını bir kenara koymaya ve kendi doğal halinizin daha güzel görünmesine hazır mısınız? Haydi o zaman makyajsız nasıl güzel görünebilirim? Sorusuna cevaplar bulmaya başlayalım.

 

Makyajın güzel ve çekici gösteren taraflarını bir kenara koymaya ve kendi doğal halinizin daha güzel görünmesine hazır mısınız? Haydi o zaman makyajsız nasıl güzel görünebilirim? Sorusuna cevaplar bulmaya başlayalım.

Makyaj yapmak birçok kadın için öz güven kaynağı olmaktadır. Makyaj ile daha güzel olduğunu hisseden kadınlar, makyajsız dışarı adım atmama gibi bir huyda edinebilir; ancak doğal güzellikler her zaman daha çekici olabilmektedir ve biz ise bu içerikte sizin doğal güzelliğinizin makyajsız nasıl daha ön plana çıkabileceğine dair bazı sırlar verdik.

 

Düzenli Uyku

5efcf87245d2a04258b65f4b.jpg

Düzenli uyku çok klişe bir söylem gibi gelse de yüzde oluşan birçok şişlik ve yaranın sebebi uykusuzluk veya çok uyumaktır. Günlük 7-8 saatlik iyi bir uyku ile daha güzel ve daha görünmek kaçınılmaz bir sonuçtur.

 

Soğuk Suyun Büyüsü

Soğuk su tercihi yaz kış fark etmeksizin yüz yıkama için kullanılmalıdır. Soğuk suyun nemlendirici ve sıkılaştırıcı özelliği sebebiyle yüz bölgesi daha güzel görünebilmektedir. Ayrıca yüzde oluşan şişlik ve morluk gibi sorunlarda yine soğuk su etkisi ile giderilebilmektedir.

 

Tonik ve Nemlendirici Kullanımı

Vücut gözenekleri günden güne giderek kirlenmeye ve kapanmaya başlar. Tonik ile cilt temizliği yaparak bu gözeneklerin açılmasını sağlayabilir ve daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Nemlendirici kremler ise yüzün daha yumuşak ve ipeksi bir yapıya sahip olması için oldukça önemlidir. Haftalık en az bir kere kullanılması önerilmektedir.

 

Düzenli Su İçmek

cok-su-icmek-zararli-midir-1542803089-4603.webp

Suyun yaşam kaynağı olması bir efsane değildir. Su vücuttaki toksik maddelerin dışarı atılmasında en etkili kaynaktır. Ciltte ve cilt altında olası toksik birikmeleri düzenli su içilerek giderilebilmektedir. Saatlerce su içmeme gibi bir huyunuz varsa bundan vazgeçin.

 

Güneş Kremi Kullanmak

Genellikle yaz aylarında tercih edilen güneş kremi kış aylarında da kullanılmalıdır. Güneşin zararlı ışıklarının vücuda girmesini engelleyen güneş kremi; şişme, siyah nokta ve kırışıklık gibi sorunlara çözüm olabilmektedir.

 

Sigara ve Alkol

Makyajsız güzel cildin bir diğer sırrı alkol ve sigaradan uzak durmaktır. Vücuda bir şekilde anatomimize uymayan maddeler ekleyen bu ürünler cildin buruşmasına da sebep olabilmektedir.