Cilt Neden Yorgun Görünür? Çözümü Nedir?

Cilt Neden Yorgun Görünür? Çözümü Nedir?

Cilt insanın aynasıdır diye bir söze karşılık daha iddialı bir şey söylememiz gerekirse; cildin insanın ta kendisi olduğunu belirtebiliriz. Evet bu iddiamızda da eminiz ki cilt insanın ta kendisi olmaktadır.

 

 

Cilt insanın aynasıdır diye bir söze karşılık daha iddialı bir şey söylememiz gerekirse; cildin insanın ta kendisi olduğunu belirtebiliriz. Evet bu iddiamızda da eminiz ki cilt insanın ta kendisi olmaktadır. Cildiniz nasıl görünüyorsa sizde bir şekilde öyle bir içsel yolculuğa sahip olabilirsiniz. Yani ciltte şenlik hakim ise içinizde de neşe hakimdir ve cildiniz yorgunsa ise siz de yorgunsunuzdur. Bu denklemi tam tersten okumakta mümkün. Cildiniz yorgun olduğu için siz yorgun olabilirsiniz. İşte bu sebeple belki de cildiniz yorgun veya hastalıklı görünmese siz daha iyi olacaksınız. Tam bu noktada bu içerikte cildinizin neden yorgun gözüktüğüne odaklandık ve buna karşı nasıl bir çözüm üretmeniz gerektiğini derledik.

yorgun-yuze-makyaj-nasil-yapilir.jpg

Öncelikle ciltteki en büyük sorunlardan bahsedecek olursak, bu sorunlar cildin kuruması, cildin yıpranması, cildin sivilce ve akneler ile dolması, kırışması ve tüm sonuçların bir veya birkaçı ile birlikte yorgun görünmesi. Buna en büyük sebeplerden bahsedecek olursak; beslenme, hareketsiz kalma, kullanılan ilaçlar, hijyen vb. birçok şey sıralasak da aslında cildinizin yorgun görünmesinin en büyük nedeni stres olmaktadır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre stres altındaki kişilerde cilt sorunları oldukça hızlı patlak vermektedir. Hatta stres bazen o kadar etki eder ki ciltteki sorunlar daha büyük cilt sorunlarına dönüşebilir.

 

Stres Vücutta Neleri Değiştirir, Çözümü Nedir?

5ddce840bf214420ec3da230.jpg

Stres vücut için oldukça büyük bir düşmandır. Sizi içinizden hasta etmeye başlayarak dışınızda direk etkilerini hissettiren stres genellikle vücutta kalojen kaybına neden olmaktadır. Kalojen kaybı ile birlikte bağırsaklar, kaslar, kemikler başta olmak üzere vücuttaki her şey zarar görmektedir. Bu sebeple stres altındaki kişinin yorgun veya bitkin görünmesinin altında yatan temel sebep kalojen kaybıdır diyebilir. Bu temel unsura karşılık yapılabilecek en etkili şey kalojen takviyesinde bulunmaktır.

Kalojen takviyesini birçok besinden alabileceğiniz gibi ilaç desteği ile de bu takviyeyi alabilirsiniz. Doktorunuz ile görüşerek kan değerlerinizi ölçtürmeniz ve bu sayede eksik olan değerlerinize göre tedavi yöntemine doktorunuz rehberliğinde yönelmeniz oldukça fayda sağlayacaktır. Bu sayede kısa sürede yorgun görünen ciltten kurtulabilirsiniz.