Beyaz Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Beyaz Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Birçok kadın seçtiği beyaz elbiseye uygun makyajın nasıl yapılacağını merak ediyor. Sadece beyaz elbise değil elbiseler için uyum içerisinde olması istenirken bugünkü içerik konumuz beyaz elbisenin makyajla uyumlu olması üzerine olacak.

 

 

Birçok kadın seçtiği beyaz elbiseye uygun makyajın nasıl yapılacağını merak ediyor. Sadece beyaz elbise değil elbiseler için uyum içerisinde olması istenirken bugünkü içerik konumuz beyaz elbisenin makyajla uyumlu olması üzerine olacak.

Beyaz elbise tercihi oldukça iyi bir tercihtir. Beyaz elbise en çok tercih edilen renklerden olurken bunun bir diğer sebebi ise kullanışlılık olmaktadır. Beyaz elbise ile uyumluluk saç ve makyajda özgürlükler getirmektedir. Beyaz elbise ile uyumlu saç modelleri diğer elbiselere nazaran daha geniş bir repertuar ile süslenebilmektedir. Beyazın iç açıcı hisleri kişilerde farklılıklar hissettirirken bu farklılık hissi saç ve makyaja da yansımaktadır. Dilerseniz beyaz elbise uyumlu makyaj nasıl yapılır? Şimdi bakabilir.

 

Göz Makyajı

18-beyaz-far-ile-dugun-makyaji.jpg

Yukarda da bahsettiğimiz gibi beyaz elbise makyajda özgürlük şansı tanır. Makyajın asımlarından veya bölgelerinden biri olan göz makyajı ise makyaj eyleminin en dikkat çekici yerlerinden olmaktadır. Beyaz elbiseye uygun sade bir göz makyajı da tercih edilebilmekte ancak daha çok parlaklık daha iyi görünmektedir. Parlak olabilir olan bu göz makyajında renk konusunda oldukça geniş bir özgürlük söz konusu olabilmektedir. Eyeliner kullanımında ve hatta göz kaleminde bile parlaklıklar ortaya çıkabilmektedir. Beyaz elbise üzerine parlak ve iddialı bir göz makyajı oldukça etkileyici duracaktır.

 

Dudak Makyajı

Gözlerde olduğu gibi dudaklarda da bir özgürlük söz konusu olmaktadır. Beyazın yansıttığı bu özgürlük kapsamını düşününce rujda renk özgürlüğünü düşünmek gerekli. Mat veya parlak olması fark etmeksizin dudak makyajında aksesuarlar ile uyumlu bir renk tercihi yapılabilmektedir. Aksesuarlardan alınan uyumluluk ile birlikte beyaz elbise ile dudak makyajı daha etkileyici bir bütünlük sergileyecektir.

 

Ten Makyajı

makiyazh-pod-beloe-plate.jpg

Yine beyaz elbiseden sonra özgürce takılabileceğiniz ten makyajına geldi sıra. Ten renginiz ile beyaz elbisenin uyumu zaten oldukça doğal olacaktır; ancak bu tercihleriniz arasında olmasa bile şöyle bakıp biraz daha koyu bir renk veya daha açık bir renk seçme özgürlüğünüz var. Dudağın mat veya parlak oluşu ile ters orantılı olarak seçebileceğiniz ten makyajı daha bütünlüklü bir sonuç ortaya koyacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.