Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak Burcu Genel Özellikleri

2020 tarihi itibariyle 23 Ağustos – 22 Eylül tarihlerinde ve tarihler arasında doğanlar başak burcu olarak kabul edilir. Başak burcu toprak grubuna aittir. Yöneticisi Merkür’dür. Sevdiği renkler; Mavi ve yeşil tonları, uğurlu taşı; Sardoniks, uğurlu

 

2020 tarihi itibariyle 23 Ağustos – 22 Eylül tarihlerinde ve tarihler arasında doğanlar başak burcu olarak kabul edilir. Başak burcu toprak grubuna aittir. Yöneticisi Merkür’dür. Sevdiği renkler; Mavi ve yeşil tonları, uğurlu taşı; Sardoniks, uğurlu sayısı; 5’dir.

 

 

 

Başak Burcu Kişisel Özellikleri

1.jpg

Başak burçları saflığa önem verirler ve ilişkilerini net bir şekilde görmek isterler. Ancak bu şekilde kendilerini güvende hissedeceklerdir. Başak burçları aynı zamanda sağlıkla, zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal anlamda da sağlıklı olmayı arzu etmektedirler. İlişkilerinde en ufak noktalara takılabilirler. Düzenlilik ve titizlik de onların en önemli özelliklerinden birisidir. Bu düzen ve organizasyonu ilişkilerinde de bulmak isterler. Başak burçları çok süslü ve abartılı şeylerden hoşlanmazlar bu yüzden de ilişkilerinde ağırbaşlı ve ciddidirler. Bu özellikleri çok önemli bir şeymiş gibi gözükmese de aslında ilişkilerinin düzenli ve açık olmasına yardımcı olur. Becerikli ve çalışkan olmaları da kendilerine ilişkileri konusunda bazı kolaylıklar sağlayabilir. Başak burçları çevresindekilerin yardım anında onların yanında olacaklardır. Başak burçları sorumluluklardan asla taviz vermemeye çalışırlar, tam aksine kendilerine yeni görevler de yaratabilirler. Detaylara fazla takılmaları onların en hassas noktalarından birisidir. Herhangi bir ilişkide bu yıpratıcı boyutlara dönüşebilir. Fazla eleştiren bir tavırda olmaları durumu bezdirici olabilir. Ayrıca başak burçları çok rahat değil ve geniş yürekli değillerdir. Kendilerini suçlu hissederek içine kapanık bir hal alabilir kendini sınırlandırabilir. Bu eğilimleri yüzünden fiziksel anlamda soğuk algılanabilirler. Fazla ekonomik ve hesaplı olmaları da onların hayatın zevkli tarafları görmelerine engel olur.

 

3-001.jpg

 

Başak ince detaylara dikkat eden, başkalarına yardım edinmeyi görev olarak edinmiş, bir burçtur. Romantik olmaktan daha çok gerçekçi yaklaşır. Bu nedenle de onun başını döndürebilmek elbet zor olacaktır. Mükemmelliğe önem veren başak burcu ilişkilerinde kendisini bir kurban haline getirebilir. Dikkatleri üzerine çekmediği müddetçe çok iyi bir organizatör, pazarlamacı ya da yönetici olabilir ama kişisel başarı ve performansından çok yaptığı işi önemseyecektir. Başak burcunun aşırı eleştirisel tutumu ilişkilerinde önemli bir negatiflik yaratabilir. Ancak çok güvendiği bazı durumlarda kendi özelini ve duygularını açabilir. Duygularını açık bir biçimde değil, ancak dolaylı yoldan ifade etmesi aslında onun müşkülpesent olması detaylara takılmasından kaynaklanır. Fiziksel anlamda kolay kolay tutkulu hale geleceğini sanmamalısınız. Aslında başak burcu zekâsı ve mizahi yönü açısından da son derece eğlenceli ve kendini sevdiren bir partnerdir, ancak romantizmi ve tutkuyu yakalayabilmesi için daha fazla çabaya ihtiyacı olacaktır.

 

 

 

Başak Erkeğinin Özellikleri

 

Başak burcu erkeği akılcı ve pratik konularda başarılıdır ve hırslı bile olsa buna yenik düşmeden akılcılığı elden bırakmayarak soğukkanlılık sergileyebilirler. Başak burcu erkeği genel tavırları içinde daha uyumlu ve ilişkilerinde zekâ, nüktedanlık arayan bir kişiliktir. Tutkulu aşkların baş rolü değildir ve duygularını çok daha kibar ve nazik bir şekilde ifade etmek için çalışacaktır. Başak erkeğinden maceracı bir tavır beklememelisin. Sorumluluk vasfı gelişmiş bir karakterdir ancak fazla dikkatli olması ya da sizi eleştirmesi aslında kötü niyetinden değildir sadece elinden başka bir şeyin gelmemesinden kaynaklanır. Eğer kafasına bir şey soru işareti olarak kalmışsa, bu aşk hayatını doğrudan etkileyebilir ve huzur bulmakta zor duruma düşebilir.

 

 

 

Aşırı istekte bulunan birisi değildir ancak tekrarlanan hataları veya kusurları affetmeyecektir. Genellikle dakik ve sadıktır fakat ondan cömertlik yerine akılcı bir yaklaşım beklemelisiniz.

 

 

 

Başak Burcu Kadınının Özellikleri

 

Başak kadını görünüşünde çok parlak ya da gösterişe sahip değildir. Ancak onu diğerlerinden farklı kılan özelliği zeki ve becerikli olmasıdır. Duygusal yönden çok güçlü olduğunu söylemeyiz. Aklı başında havası, eleştirel eğilimleri ile kendi konusunda uzman gözükebilir. Başak burcu kadını ilişkilerinde netlik, mükemmellik ve dürüstlük arayacaktır. Sizden emin olmak için, sezdirmeden sorular soracak ve test edici şekilde davranacaktır. Başak burcu kadını güven duyduğu zaman karşı cinse son derece fedakârdır. Aşktaki tutumu daha çekingen ve huzursuz davranışlar olabilir. Başak burcu kadını her konuda aklına güvenebilir ancak aşk söz konusu olduğunda çok tutarlı ve net olduğunu söylemek mümkün değildir. Kaldı ki aşk akıldan öte bir yerdedir. Başak bu alanda ya çekingen ya da duygularını gizleyici hareketler sergileyebilir. İlişkilerinde fazla titiz ve mükemmeliyetçi olmasından kaynaklı problemler yaşayabilir. Başak burcu kadını ilişkilerinde asla sorumsuz ve hafif tavırlar sergileyen birisi değildir. İlişkilerine emek sarf etmekten asla kaçınmaz tam aksine kendini adamak, sorumlu hissetmek ister. Aradığı mükemmeliyeti ve saflığı gerçek hayatta bulabilmesi neredeyse imkânsız sayılacak kadar ütopiktir. Başak burçlarının anlaştığı burçlar; Başak, Oğlak ve Boğa

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.