Ağız Kokusunu Bitirecek Bitkisel Çözümler

Ağız Kokusunu Bitirecek Bitkisel Çözümler

Ağız kokusu birçok kişinin yaşamında oldukça olumsuz bir noktada yer almaktadır. Kişinin özgüvenini yitirmesinin yanı sıra karşı tarafı rahatsız etmeyi kimse istemez. Bu rehber ağız kokusunu sonlandıracak bitkisel çözümlerden söz edeceğiz.

 

 

Ağız kokusu birçok kişinin yaşamında oldukça olumsuz bir noktada yer almaktadır. Kişinin özgüvenini yitirmesinin yanı sıra karşı tarafı rahatsız etmeyi kimse istemez. Bu rehber ağız kokusunu sonlandıracak bitkisel çözümlerden söz edeceğiz.

Ağız kokusu şüphesiz ki yaşamımızı son derece etkileyen noktalardan birisidir. Uzmanlar ağız kokusunun temel gerekçesini; ağzın temiz tutulmaması, düzenli fırçalanmaması olarak görüyor. Özellikle yemek sonrasında dişlerin arasında kalan artıklar kısa bir süre içerisinde koku yapabilmesine sebep oluyor. Sabah uyanıldığındaki ağız kokusunun oldukça normal olduğu gece uyumadan önce fırçalamanın fayda edeceğini belirtelim. Fakat bunların yanı sıra ağız kokusunu bitirecek bazı bitkisel çözümler bulunuyor, bunları biraz derlemek gerekirse karşımıza şu tablo çıkmaktadır:

 

Tarçın

Ağız içindeki kokuya olabilecek en büyük düşman şüphesiz ki Tarçındır. Tarçın bünyesinde barındırdığı özel mineraller sayesinde ağızdaki bakterileri yok etmektedir. Ağız kokusunu sonlandırmasının yanı sıra eşsiz bir kokuyu da ağzınızla sentezlemektedir. Günümüzde ağız kokusunu sonlandırmak için ilk başvurulan bitkilerden birisinin tarçın olduğunu söylemekte fayda var. İçme suyunuzun içerisine bir tarçın çubuğu eklemekte fayda var.

tarcin.jpg

Karanfil

Karanfil ağız kokusunu en hızlı yok eden doğal bitkisel ürünlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Karanfilin bünyesinde bulunan özler sayesinde ağızdaki kötü koku kısa bir süre içerisinde yok edebilmek gayet mümkün. Bunun yanı sıra günlük yaşantımızda da Karanfil çiğneyerek ağız sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Limon Suyu

Limon bünyesinde barındırdığı vitaminlerin yanı sıra ağız kokusu ve sağlığı için eşsiz bir seçenek olacaktır. Limon suyunu içmenin lezzetini bir yana bırakın götüreceği ağız kokusuyla oldukça işlevsel olacaktır. Özellikle sabah uyandığınızda yağ yakması içinde kullanabileceğinizi unutmayın. Düzenli aralıklarla limon suyu içmek ağız kokusunu zamanla yok edecektir.

limon.jpg

Rezene

Rezene ağız kokunuzu sonlandırmanızda eşsiz bir bitkisel üründür. Kusursuz bir ağız spreyi gibi görebileceğiniz bu bitki özel minerallere sahiptir. Bünyesinde mikrop ve bakteri karşıtı özellikleri barındırmaktadır. Nefesinizi açmasının yanı sıra lezzetiyle de sorun yaratmayacaktır. Rezeneyi de tıpkı karanfil gibi kullanabilirsiniz. Çiğnemekte herhangi bir zarar bulunmadığını söyleyebiliriz.

Çemen

Çemen çayı içerek ağız kokunuzu hızlı bir şekilde zayıflatır, sonrasında da yok edebilirsiniz. Çemen günümüzde yoğunlukla tüketilen bir bitkidir. Özellikle çayı yapıldığında eşsiz faydayı da beraberinde getirmektedir. Sizlerde Çemen çayı içerek nefesinizi tazeleyebilir günlerinize daha özgüvenli bir şekilde başlayabilirsiniz.

 

Bunlara Dikkat!

Ağız kokusunun oluşması ilk olarak ağız yapınızda bir şeylerin ters gittiğinin işaretidir. Bunlar ufak, tefek sorunlarda olabileceği gibi daha sıkıntılı sancılar olabilir. Ağız kokunuzu tamamen yok etmek için aşağıdaki yöntemleri de denemek faydalı olacaktır:

  • Doğal diş macunu kullanımı
  • Düzenli diş fırçalama
  • Diş ipi kullanımı
  • Alkol ve Sigaradan uzak bir yaşam
  • Yeşillik ve meyve tüketimi
  • Yemek sonrası diş fırçalama veya ağız çalkalama

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.