Yüz İçin Serum ve Yağ Arasındaki Fark Nedir?

Cildin, cinsi ne olursa olsun, ışıltısını ve tazeliğini korumak için günlük bakıma ihtiyacı vardır ve cildin güzelliğini ve parlaklığını koruyan birçok kozmetik ve kozmetik dışı ürün vardır.

Cildin, cinsi ne olursa olsun, ışıltısını ve tazeliğini korumak için günlük bakıma ihtiyacı vardır ve cildin güzelliğini ve parlaklığını koruyan birçok kozmetik ve kozmetik dışı ürün vardır. Ancak sağlıklı beslenmek ve temel sağlıklı alışkanlıkları takip etmek, bol sebze ve meyve yiyerek, hızlı ve yağlı yiyecek yemeyi ve meşrubat içmeyi azaltarak ve bunların yanı sıra evde maske yapmak ciltte sorunların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olan en önemli adımlar arasındadır. Doğal içerikli, cilde ışıltı veren, güzellik, canlılık, tazelik veren ve sorunların ortaya çıkmasını engelleyen şeylerin yanı sıra cildin yağ ve serum gibi cildi olumsuz etkileyen çevresel faktörlerden korunmasına yardımcı olan birçok başka yöntem vardır ve bu yazıda serum ile yüz yağı arasındaki farkı öğreneceğiz.

Günlük Yüz Bakımı İçin Yöntemler

Cildin güzelliğini korumak ve sorunlarını önlemek için tüm kadınların günlük olarak izlemesi gereken birçok adım ve ipucu var, bunlar:

 • Günde birkaç kez cilt tipine uygun bir ürünle cildin temizlenmesi, günde en az iki kez olmak üzere günlük olarak temizlenmesi cildin sağlığının korunmasına yardımcı olur ve cilt problemlerine yol açmasını engeller.
 • Pürüzsüz ve güzel bir görünüm sağlamak için yüz tüylerini giderici bir balmumu kullanarak yüzdeki tüyleri alın.
 • Yüzü nazik bir nemlendirici kremle yıkadıktan sonra nemlendirmek, cildin kurumasını önlemek, parlak ve pürüzsüz hale getirmek için önemli bir adımdır.
 • Dudakların ve göz çevresindeki bölgenin günlük bakımının yapılması
 • Bu amaçla cildin dengesini korumak için özel bir ürün ile yapmış olduğunuz makyajı temizleyin
 • Cildi haftada bir veya iki kez pul pul dökün.
 • Bolca su için.
 • Günlük güneş kremi uygulayın.

Yüz Serumu Nedir?

Serum bir cilt bakım ürünü olup, mineral yağlarda ve vazelinde bulunan uyarıcılardan arındırılmış bir serumdur ve suyun buharlaşmasını önlediği için kremlerden farklılık gösterir ve ayrıca düşük kalınlığı ve yağlar gibi yağlama faktörleri ile karakterizedir. Serum tamamen su bazlıdır. Serum, cildi aydınlatmaya yardımcı olan antioksidan ve yaşlanma karşıtı bileşenler ve materyaller içerdiğinden, özellikle yağlı cilde sahip olanlar için cildin gençliğini ve tazeliğini korumak için güzellik uzmanlarının düzenli olarak kullanmalarını tavsiye ettiği losyonlardan biri olarak kabul edilir. Serum, ciltteki yağların salgılanmasını düzenleyen, nemini geri kazandıran, sivilcelerin oluşumunu engelleyen ve cilt hücrelerini gençleştiren besinler ve besinler içerdiği için cildin canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

Yüze Serum Nasıl Uygulanır?

Yüz serumu uygulamanın yolu aşağıdaki gibi kolay ve basittir:

 • Cilt, cilt tipine uygun losyon ile yıkanır ve yüzeyindeki yağ ve kirler temizlenene kadar dairesel hareketlerle yıkama sırasında cilde masaj yapılır.
 • Bu yüksek konsantrasyonlu serumun bir damlasını parmaklarınıza uygulayın, ardından yanaklara, alnınıza ve çene üzerine yayın.
 • Avuç içine beş damla serum damlatın, ardından serum ısınana kadar ellerinizi birbirine sürün, ardından cilde eşit şekilde dağıtın.
 • Cilde bir dakika boyunca bastırarak, gözenekler serumun büyük bir kısmını emene kadar yüz masajı yapın.
 • Serumun besleyici özelliklerini iyileştirmek için cilt tipine uygun nemlendirici krem ​​sürülür.

Yüz İçin Yağ Nedir?

Yağ, nemlendirici krem ​​kalınlığından daha az sıvı formüle sahiptir. Yağ, cildi besleyen esansiyel yağ asitleri ve vitaminler içerir. Yağlar, cildin ışıltısını ve parlaklığını geri kazandırmak, içindeki nem içeriğini arttırmak ve pürüzsüzlük kazandırmak için faydalıdır.

Yüze Yağ Nasıl Uygulanır?

Cildinizin tipine uygun bir nemlendirici krem ​​kullanarak cildi nemlendirmenin ve ardından cilde yağ sürmenin, havanın ciltteki nemi emmesini önleyen koruyucu bir bariyer oluşturmak için önemli olduğunu bilmeniz önemlidir. Yağ, nemlendirici ve tedavi edici malzemelerin cildin derinliklerine girmesinin etkili bir yoludur ve bu adımlarla yüze uygulayabilirsiniz:

 • Cildi cilt tipine uygun bir temizleyici ile yıkayın.
 • Yüze nemlendirici krem ​​sürülür.
 • Yüze masaj yaparak birkaç damla yağ ile ovun, böylece yağ cildin derinliklerine nüfuz edebilir.