Yüz Hatlarında Aşırı Zayıflık İçin Ne Yapmalıdır?

Yüz hatlarınız aşırı zayıfsa ve siz bu durumdan şikâyetçiyseniz, düzenli olarak yapacağınız egzersizlerle ve masajlarla yüzünüzü istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz.

Yüzünüzün hatları genellikle genetik faktörleri bağlıyken yüzde şişkinlik veya yüzde zayıflık değiştirebileceğimiz durumlardır. Elbette sağlıklı görünen ve yeterince dolgulu olan yanaklara herkes sahip olmak ister. Bu konudan mustaripseniz, uygulayabileceğiniz birkaç yöntemle yüzünüzün daha sağlıklı ve canlı aynı zamanda daha dolgulu olmasını sağlayabilirsiniz. Bazı kişiler kilo alıp verdiklerinde en çok yüz bölgelerinden alıp verseler de bazı kişilerse yüzlerinden bir türlü yeterince kilo alamamaktadır.

Yüz bölgesinden kilo alabilmek ve daha güzel görünümlü bir yüze sahip olabilmek elbette sizin elinizde. Kilonuzla ve vücut hatlarınızla herhangi bir probleminiz yoksa tek sorun yüzünüzdeyse işiniz biraz daha zor olabilir. Yeterince fit görünümdeyseniz ve tek sorunun yüzünüzdeki aşırı zayıflık olduğunu düşünüyorsanız, zor olsa da birkaç ay içinde istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Yüzü Dolgunlaştırmak İçin Ne Yapmalı

Vücudunuza göre çökük durumda olan yüzünüzü daha dolgun hale getirebilirsiniz. Zayıf yüzünüzün dolgun görünmesini istiyorsanız, bazı yöntemler uygulayabilir yalnızca yüz bölgesinden kilo alabilirsiniz. Herhangi bir operasyona ya da ameliyata gerek kalmadan uygulayacağınız yöntemlerle yüzünüzü istediğiniz forma kavuşturabilirsiniz.

Günlük hayatta uygulayacağınız makyaj tüyolarıyla bile yüzünüzü daha dolgun hale getirebilirsiniz. Eğer kilonuz idealse ve yüz bölgeniz istediğiniz formda değilse yeterince sağlıklı beslenmiyor olabilirsiniz. Sağlıklı beslenmeli ve gün içinde egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Yüzünüzün daha dolgun görünmesini istiyorsanız, gün içinde birkaç egzersiz yapabilirsiniz. Bunlardan biri yanak şişirme hareketidir. Yanak kaslarını geliştiren ve yüze dolgunluk veren yanak şişirme egzersizi veya balon şişirme egzersizi yapabilirsiniz. Bu hareketi günde 5-6 defa yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Yüzünüze daha dolgun bir form kazandırmak için içerisinde yağ asitleri bulunan shea yağı kullanabilirsiniz. Elinize biraz shea yağı alıp yuvarlak hareketlerle yüzünüze masaj yapın. Bu masajı yüzünüzün her yerine ortalama on dakika boyunca uygulayın. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Dolgun yanaklar için bu yöntemi bir hafta boyunca uygulayabilirsiniz.