Yaz Aylarına Daha Güzel Girebilmek İçin Kullanmanız Gereken Kozmetik Ürünler

Makale 3 başlıktan oluşuyor: Hijyen, Hidrasyon ve Selülite Karşı Mücadele. Bu konularda kullanılabilen çeşitli ürünlerin kısa tanıtımları yapılmıştır.

Çok sevdiğimiz yaz mevsimi artık kapımızı çalmak üzere. Soğuk bir kışın ardından cildimiz eğer bakımını yeterli seviyede tutmadıysak kuruyup yoruldu. Cildimizin kaybettiği ışıltıyı ona geri kazandırmak için belli başlı bakım uygulamalarına ve kozmetik ürünlerine ihtiyacımız var. Bu ürünlerin başında yoğun bir nemlendirme ve cilde nefes aldırma özelliği sunanlar gelir.

Peki kış havasının cildimiz üzerinde sebep olduğu çeşitli sorunları ortadan kaldırıp daha sağlıklı bir ciltle yaza girmek için neler yapmalı ve hangi kozmetik ürünleri kullanmalıyız? Bu sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

1. Hijyen

İlk olarak, cildimizin her gün gerek duyduğu temizliği sağlamak zorundayız. Su, cildimizin sağlığı için daima kullanmaya ihtiyaç duyduğumuz en sağlıklı nimetimizdir. Cildimizi temizlerken aynı zamanda ona nem kazandırır. Duş alırken cildimizin kurumasına yol açacağı için sıcak su kullanımından vazgeçmeliyiz. Bunun yerine ılık suda yıkanmak daha doğrudur. Duş alırken vücudunuzu rahatlatmak için doğal yağlarla güçlendirilmiş duş jellerinden yararlanabilirsiniz. Bu konuda kaçınmanız gereken ürün, sentetik sabunlardır.

Banyoda başlattığınız hijyen aşamasını, banyodan çıktıktan sonra çeşitli bakım ürünleri kullanarak tamamlamalısınız. Bu ürünlerin neler olduğunu görelim:

- La Roche Posay Lipikar Sydnet AP+

Kuru ve atopik ciltler için üretilen bir temizleme kremidir. Yüksek toleranslı, sabunsuz, kokusuz, parabensiz bir üründür. Cildin aşırı kurumasının önüne geçer ve cilt tabakasını güçlendirir.

- Bioderma Atoderm Nemlendirici Banyo Yağı

Bu ürün, bitkisel yağlar ve vitamin PP ile güçlendirilen benzersiz formülü sayesinde zararlı dış etkenlere karşı yatıştırıcı ve koruyucu bir işleve sahiptir. Formülünde kullanılan bileşenler sayesinde ciltteki gerginlik hissini yatıştırır, cildin koruyucu bariyerini onarır ve güçlendirir. PP vitamini sayesinde cildin yağ asidini dengeler.

2. Hidrasyon

Banyodan çıktıktan sonra vücudunuzun nem dengesini güçlendirmek için çeşitli destekleyici ürünler kullanmalısınız. Kozmetik sektörü bize bunun için çok çeşitli nemlendirici losyonlar sunmaktadır. Elbette herkes cilt tipine uygun olan ürünü tercih etmelidir.

- Nuxe Body Vücut Bakım Serisi

Portakal ve badem çiçeği yaprakları kullanılarak hazırlanan ve günlük kullanımda istenilen sonucu veren Nuxe Body serisi, doğal güzellikten yana olanların tercih edebileceği bir bakım ürünüdür.

- Nuxe Body Vücut Losyonu

Kuru ciltler için oldukça etkili bir nemlendirici losyondur. Cildi tüm gün boyunca nemli tutabilen odun ve buğday özleri, tatlı badem ve ayçiçek yağları kullanılarak üretilir.

- Palmer's Shea Özlü Vücut Losyonu

Nemlendirici maddeler açısından zengin olan bir diğer üründür. Cildi çok kuru olanlar için nemlendirici, besleyici ve koruyucu özellikleri bir arada sunması bakımından önemlidir. İçerisinde bulunan cilt aydınlatıcı maddeler sayesinde cilde ışıltılı bir görünüm kazandırmaktadır.

- Physiogel Günlük Nemlendirici Krem

Bu krem, kuru cildi uzun süre nemli tutar, pürüzsüzleştirir ve cildin doğal tonunu korur. Doğal asitler, yağlar ve skualen gibi bileşenler bakımından oldukça zengindir.

- Aderma Exomega Nemlendirici ve Yumuşatıcı Krem

Uzun süreli olarak cildin kuruluğunu azaltır. Ayrıca kaşıntı ve tahriş gibi cilt kusurlarını yatıştırır.

3. Selülitle Mücadele

Kadınlarda en rahatsız edici cilt kusurlarından biri olarak kabul edilen bu duruma karşı en etkili tedavi yöntemleri şunlardır:

- Kan dolaşımını artırmak

- Yağ yakıcı egzersizler yapmak

- Ödem ve toksinleri vücuttan atmak.

Bu tedavi yöntemlerini uygularken dikkat etmeniz gerekenler ise aşağıdaki gibidir;

- Bilindiği gibi, alkol vücutta su tutar. Bu yüzden tüketmekten kaçınmalısınız.

- Kahve içmeyi sınırlamalısınız. Çünkü kan basıncını yükseltir. Yüksek kan basıncı ise damarların genişlemesine sebep olur.

- Sigarayı bırakmalısınız. Çok sayıda zararlarından biri de, nikotinin dehidratasyon dolaşımını azaltmasıdır.

- Beslenmenize dikkat edin. Buna fazla tuz tüketiminizi azaltarak başlayın. Tuz vücutta su tutar.

Düzenli olarak egzersiz yapın. Konu selülitle mücadele olduğunda en etkili sporlar koşu ve yüzmedir.

Selülite Karşı Kullanabileceğiniz Kozmetik Ürünler

Kozmetik sektörü, evde uygulayabileceğiniz çok çeşitli antiselülit ürünler sunmaktadır. Bunlardan bazılarını sıralayalım:

- Elancyl Selülit Karşıtı Krem

Vücutta biriken toksinleri atar, lenflerin yağ dokusundan çıkışını hızlandırır, kılcal damarlarda kan dolaşımını iyileştirir, lipolizi aktive eder ve hızlandırır, adipositlerdeki fazla yağı serbest bırakır.

- Nuxe Body Serum

Cilt tarafından hızla emilir ve oldukça etkili çalışır. Çeşitli bitki özleri ve polifenol içerir. Bu sayede yağlı selülitin görünürlüğünü azaltır. İlk uygulamanın ardından cilt gözle görülür şekilde daha pürüzsüz bir hale gelir.

Öte yandan hücrelerde biriken fazla yağın doğal biçimde yakılması sürecini hızlandırır ve yeni yağların birikmesinin önüne geçer.

- Slim Design Selülit Karşıtı Jel

İçerisinde bulunan kafein maddesi sayesinde yağ yakma sürecini hızlandırır. Bir yandan ciltteki çatlakları inceltirken diğer yandan onların izlerini ortadan kaldırmaya destek sunar. Düzenli kullanımda yeni oluşan çatlakları düzeltir ve büyümesini önler.

Sonuç Olarak

Yaz mevsimi sadece doğayı değil bizi de canlandırır. Olumlu düşünmek, sağlıklı beslenmek, kötü alışkanlıklardan uzak durmak, düzenli egzersiz yapmak ve doğru bir cilt bakımı, görünüşümüzü en kusursuz hale getirecektir.