Tırnak Kırılmalarını Önlemek İçin Evde Uygulayabileceğiniz 4 Doğal Yöntem

Tırnaklarınız kısa uzun ya da küt seviyor olabilirsiniz, yalnız her zaman parlak canlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak biraz zordur.

Sağlıklı tırnaklara sahip olabilmek için her yolu deneyebilirsiniz. Fakat sizi en iyi sonuca kırık tırnaklar için evde doğal bakım yöntemleri ve önerileri ulaştırır. Tırnak kırılmaları çoğunuzu bitmek bitmeyen sorunu haline gelmiştir. Bu soruna 4 farklı doğal bakım yöntemleri ile kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşte güçlü ve sağlıklı tırnaklar için evde uygulayabileceğiniz 4 doğal yöntem….

Hindistan Cevizi Yağı

Güçlü bir antioksidan özelliği taşıyan Hindistan cevizi yağı; tırnaklarınızı serbest radikallerin kötü etkilerinden korur.

Anı zamanda çok iyi antifungal ve anti bakteriyel özelliklere sahip olan Hindistan cevizi yağını ılık bir şekilde tırnaklarınıza ve çevresindeki deriye emilene kadar masaj yaparak sürün.

Elma Sirkesi

Tırnaklarınızın çevresindeki deri ve etleri yumuşatmak için çok etkili olan elma sirkesi, aynı zamanda tırnaklarınızı daha çabuk ve sağlıklı uzamasını sağlamaktadır. Bunun için bir su bardağı ılık suyun içerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin ve geniş bir kaba aktararak ellerinizi sirkeli suyun içerisinde yaklaşık 5 dakika kadar bekletin. Bu uygulamayı düzenli olarak yaparsanız, etkilerini kısa sürede görürsünüz.

Cay Ağacı Yağı

Birçoğunuz henüz adını yeni duymuş olsa da çay ağacı yağı da çok güçlü antiseptik ve antifungal madde içerdiğinden dolayı tırnak sağlığını büyük ölçüde koruyor. Çay ağacı yağının beraberinde kullanacağınız zeytinyağı, badem yağı veya Hindistan cevizi yağını güzelce karıştırıp, tırnaklarınıza ve çevresindeki etlerine masaj yaparak uygulayın. Ayrıca cildinize de iyi geleceği için bu tarifi düzenli olarak cilt bakım rutininize eklemenizi tavsiye ederiz.

Limon Suyu

Kolajen üretimini artırarak tırnakları daha güçlü hale getiren limon suyunu tırnaklar üzerindeki etkisine hepiniz bayılacaksınız. Limon suyu aynı zamanda alfa-hidroksi içerdiğinden dolayı tırnakları hafifletip, tırnaklarda oluşan mikro çatlakları da kısa sürede iyileştirir. Yarım limonun suyunu bir bardak ılık su ile karıştırın ve ellerinizi bu suyun içerisine 15 dakika bekletin. Bu uygulamayı düzenli olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Tırnaklar Neden Kırılır

Tırnakların kırılmasının altında birçok neden yatar. Ama en yaygın sebep, vitamin ekilidir. Tırnaklarınızı besleyen ve onların sağlıklı olmasını sağlatan kalsiyum, magnezyum, biotin, çinko ver demir eksikliği tırnak kırılmaları sorununa neden olacaktır. Yukarıdaki verdiğimiz doğal bakım yöntemleri ile tırnak kırılma sorununu giderebilirsiniz. Ama vücudunuzda eksik vitaminleri kazanmak için de sağlıklı besinler tüketmenizde fayda vardır.