Sudocrem Nedir? Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Sudocrem Nedir? Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

İrlanda’da üretilen ve aslında pişik kremi olarak satışa sunulan sudocrem cilt bakımında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Cilt bakımın da sevilerek kullanılan sudocrem 1931 yılından bu yana üretimi yapılan bir üründür. Bebekler için üretildiğinden içeriği oldukça doğaldır. Kimyasal maddeler içermemesi cilde uygulanmasına olanak sağlamaktadır. Cilt bakımında özellikle leke tedavisi için kullanılan bu ürün bilinçli şekilde uygulanmalıdır. Her ne kadar kullananların büyük bir kısmı üründen memnun olsa da ağır bir yapıya sahiptir. Ağır yapısı sebebiyle özellikle yağlı cilt tipinde akne oluşumuna neden olabilmektedir. Leke tedavisi için tercih edilen ürünün tüm cilde uygulanması doğru değildir. Yalnızca lekelerin üzerine uygulanması gereklidir. Sudocrem temizlenmiş yani kirden arındırılmış cilde uygulanması gereken bir üründür. Tercihen akşam cilt bakımından sonra uygulama yapılması tavsiye edilmektedir. Yoğun yapısı sebebiyle makyaj altına uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Sudocrem Ne İçin Kullanılır?
Özellikle hassas cilt tipine sahip kişilerin vazgeçilmezi olan ürünün kontrollü şekilde uygulanması gereklidir. Eğer ilk kez kullanılacak ise öncesinde cildin küçük bir bölümünde test edilmesi gereklidir. Sivilceleri geçirdiği bilinen sudocrem günlük kullanım için uygundur. Az miktarda yalnızca sorunlu olan bölgeye uygulanması etki alınmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle kelelerin tedavisinde kullanılıyor ise düzenli kullanım şarttır. Her akşam temizlenmiş olan cilde az miktarda uygulanması gereklidir. En az bir aylık kullanım sonucunda cilt lekelerinde gözle görülür bir renk açılması olacaktır. Uygulama sonrasında cilt yüzeyinde hafif bir beyazlık oluşması normaldir. Bu kremin yoğun yapısı ile akalı bir durumdur. Beyaz tabakanın kişiyi rahatsız etmemesi için gece kullanımı daha uygundur. Kuru cildin pullanma sorununu ortadan kaldırmaktadır. Kış aylarında tahriş olan cildin yenilenmesine ve parlamasına yardımcı olmaktadır. Tüm bu etkilerin görülebilmesi için az miktarda ve düzenli kullanım gereklidir.


Sudocrem Faydaları Nelerdir?
Cilt yüzeyinin yenilenmesi ve kusursuz görünebilmesi için oldukça etkili olan sudocrem tüm cilt tipleri için uygun bir içeriğe sahiptir. Yoğun yapısı sebebiyle fazla uygulama sonucunda akne oluşumu görülebilmektedir. Bu sebeple cildin ürün içeriğine alışabilmesi için biraz zaman verilmesi gereklidir. Eczanelerden kolayca temin edilebilen bir kremdir. Sivilce üzerine uygulanması halinde az miktarda ürün kullanıldığından emin olunması gereklidir. Kremin sivilce üzerine yoğun miktarda uygulanması sivilcelenmeyi arttırmaktadır.

  • Akne oluşumunu engellemektedir.
  • Koyu renkli lekelerin rengini gözle görülür şekilde açmaktadır.
  • Cilt rengini açarak cildi beyazlatmaktadır.
  • Cilt yüzeyinde ki kızarıklık ve kaşıntıları gidermektedir.
  • Güneş yanıklarının tedavisinde kullanılabilir.