Saçlarınıza Zarar Vermeden Düzleştirmenin Formülleri

Kadınların karşılaştığı durumlardan birisi de saçlarına zarar vermeden saçlarını düzleştirmek istemesidir.

Bilindiği üzere maşa kullanmak saçların yapısını yüksek oranda yıpratmakta ve kırılmalara sebep olmaktadır. Saçları doğal olarak düzleştirmek için kullanılabilecek çeşitli yöntemler vardır. Bunlar arasında yer alan krem ile düzleştirme yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda besleyici olan bu kremler saçın doğal görünümüne katkı sağlar ve saçların canlılığını korur. Saçları düzleştirmek için kullanacağınız bu kremler çok çeşitlidir ve dilediğiniz kremi periyodik olarak uygulamanız mümkündür.

Saç düzleştirici kremlerin en önemli özelliği hiçbir kimyasal işlem yapılmaması ve kısa süre içerisinde uygulanabiliyor olmasıdır. Saç düzleştirici kremler düzenli olarak kullanıldığı takdirde saçın görünümünü ciddi oranda değiştirecektir. Daha canlı ve sağlam saçlar için saç düzleştirici kremlerin uygulanması olumlu sonuçlar verebilir. Bakım kremlerinden farklı sonuçlar veren saç düzleştirici kremler cilt sağlığı açısından da hiçbir problem teşkil etmemektedir. Ayrıca saç düzleştirici kremler uzman kişiler tarafından da şiddetli önerilmektedir. Diğer yöntemler kullanıldığında saçların yıpranma olasılığı çok yüksektir. Sağlıklı yollar arasında bulunan bu yol kadınlar için ideal sonuçlar vermektedir.

İdeal Saç Düzleştirici Krem Çeşitleri

Saç düzleştirici kremler içerisinde bulunan farklı maddeler nedeniyle birbirinden ayrılmaktadır. İçerik bakımından birbirinden ayrılan kremlerin farklı etkileri olduğu gibi kısa süre içerisinde etkisini göstermesi ise kremler ile ilgili bir başka detaydır. Uzmanların önermiş olduğu saç düzleştirici kremler şu şekildedir;

Hindistan Cevizi ve Nişastalı Krem: Bu krem türü teme yağ asitlerini barındırdığından dolayı saçları güçlendirir ve canlılık kazandırır. Yarım bardak hindistan cevizi sütü, 4 kaşık nişasta, 2 kaşık yulaf ile hazırlanan bu karışım blender yardımıyla karıştırılır. Pürüzsüz kıvama gelene kadar karıştırılan maddelerden krem oluşturulur. Uygulama aşamasında saçlarınızı parçalara ayırmanız ve 30 dakika beklettikten sonra durulamanız gerekir. Haftada 3 kez kullanılması yeterlidir.

Muz, Bal ve Süt Kremi: Bu karışım saçların doğal olarak düzleştirilmesi ve dokunun beslenmesi için idealdir. Saç maskesi kuruluğu ve buklelerin dağılmasına yardımcı olur. Saçlarınıza eşsiz bir görünüm kazandıran bu karışım 1 adet muz, 2 kaşık bal ve yarım bardak süt ile hazırlanır. Uygulama aşamasında saçınızı nemlendirin ve kremi sürün, kremin 40 dakika boyunca saçınızda kalmasına özen gösterin. Haftada 3 kez uygulayabilirsiniz.

Aloa-vera Zeytinyağı Kremi: Doğal krem olarak bilinen bu formül kırık uçları yok etmekle birlikte birçok saç problemini ortadan kaldırır. Aynı zamanda saç dökülmesini önler. Yarım bardak aloa-vera jeli, 2 kaşık sızma zeytinyağı ve 1 çay kaşığı biberiye yağı ile hazırlanan bu karışım blender yardımıyla karıştırılır. Nemli saça sürülüp 40 dakika bekletilmelidir. Haftada en az 3 kez tekrarlanması uygundur.

Yukarıdaki formülleri uygulayarak kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.