Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır ve Hangi İşlemler Uygulanır?

Özellikle birçok kadın oje lekesi nasıl çıkarılır diye aramalar yapmaktadır. Çünkü oje lekesi kadınların en çok sinirini bozan lekelerden biridir.

31 Temmuz 2021 14:24 Kadın Kişisel Bakım
Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır ve Hangi İşlemler Uygulanır?

Bu durumun temel sebebi ojelerin içerdikleri maddelerdir. Ancak tabi ki de bu durumu engellemenin bazı yöntemleri vardır. Öncelikle bu lekeleri engellemek için oje sürerken tırnaklarınızın altına bez ya da peçete benzeri bir şeyler koyabilirsiniz.

Ayrıca oje lekeleri sadece yerlere ya da masaya vs. değil diğer eşyalara da bulaşmaktadır. Bu eşyalar halılar, pantolonlar ve koltuklar olabilir. Bu durumlarda çok sinir bozucu olabilmektedir. Bu gibi durumlar için yapmanız gereken birkaç şey bulunmaktadır. Hiç merak etmeyin biz, size oje lekesi nasıl çıkar asetonsuz konusu hakkında bile bilgi vereceğiz.

650x344-oje-lekesi-nasil-cikar-hali-koltuk-ve-kiyafetten-oje-lekesi-nasil-cikar-s1-1592735686787.jpg

Koltuktan Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje lekelerinin çok sinir bozucu olabileceğini söylemiştik. Bu lekelerin koltuklara bulaşması daha da sinir bozucu bir durum olabilir. Hanımlar böyle durumlar panikleyip lekeyi çıkartmak için uğraşabilirler. Ancak bu durum oje lekesi nasıl çıkarılır bilgisini bilmemelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak siz hiç telaşa kapılmayınız. Çünkü koltuklarınıza nasıl zarar vermeden bu lekelerden kurtulabileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle kumaş yüzeyi olan koltuklarda çok dikkatli olmalısınız. Çünkü ojeler yapışkan bir içeriğe sahiptirler. Bu yüzden siz hemen dökülen kısmı alıyım diye çabalarken koltuğunuza daha fazla yapışabilir. Bu durumda yapmanız gereken şey ojenin fazla kısmını bir beze emdirmektir. Bu fazlalığı aldıktan sonra beze aseton damlatın ve bölgeyi temizleyin. Göreceksiniz işe yarayacak

İlk kurtarıcımız asetondu. Ancak aseton bazen koltuklara zarar verebilir. Bu yüzden oje lekesi nasıl çıkar koltuktan diye karar karar düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bu duruma çare olacak başka bir kurtarıcı daha vardır. O da alkollü temizlik malzemeleridir. Bu ürünleri eczanelerden kolaylıkla temin edebilir ve koltuklarınızdan lekelerini çıkarabilirsiniz. Ancak deri koltuklara biraz daha hassas davranmayı unutmayınız.

dfgsdgfsdg.jpg

Oje Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Oje lekesinin bir başka sinir edici olduğu yüzey halılardır. Özellikle bazı evlerde halıların yapısı tiftikli olduğu için bu durum biraz sorun yaratmaktadır. Eğer sizde oje lekesi nasıl çıkar halıdan diye düşünüyorsanız bu yazı tam size göre. Beni can kulağıyla dinleyin hanımlar. Sizlere halılarınızdan oje lekelerinizi nasıl çıkaracağınız hakkında bilgiler vereceğim.

Öncelikle oje lekeleriyle olan savaşımızdaki en büyük yardımcımız asetondur. Aseton özellikle ilk tercihiniz olmalıdır. Ancak bazen asetonun olmadığı durumlar başınıza gelebilir. Bu gibi durumlarda oje lekesi nasıl çıkarılır diye düşünebilirsiniz. Ancak hiç panik yapmayınız. Çünkü aseton yerine kolonya da işinizi görecektir. Kolonya barındırdığı yüksek alkol oranıyla bu gibi lekeleri temizlemekte yardımcı bir araçtır.

Kolonyayı halıya döküp kâğıt havlu yardımıyla silebilirsiniz. Bu durum halılarınızdan oje lekelerini çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca son çare olarak ispirto da kullanabilirsiniz. Evet, doğru duydunuz ispirto. Çünkü bu madde de aynı kolonya ve aseton gibi alkol bazlı bir temizleyici görevi görecektir. Bu uygulamalardan sonra artık aklınızda oje lekesi nasıl çıkarılır diye bir düşünce kalmayacaktır.

dcd.jpg

Kumaş Yüzeylerden Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Oje lekeleriyle en sık karşılaşılan bir diğer yüzeyde kumaşlardır. Bu yüzeyler özellikle diğer yüzeylere göre daha hassastır. Çünkü hiç kimse elbiselerinde oje lekesiyle dolaşmak istemez. Bu yüzden özellikle oje lekesi nasıl çıkar pantolondan gibi sorular sürekli sorulmaktadır. Ancak merak etmeyin sizlere bu gibi durumlar için harika çözümlerimiz var.

Öncelikle kumaş yüzeyler lekeleri daha fazla ve daha hızlı emerler. O yüzden bu durumlarda hızlı olmak önemlidir. Bu durumlarda oje lekesi nasıl çıkarılır diye sormamalısınız. Bunun yerine hemen müdahale etmeniz gerekmektedir. İlk silahımız tabi ki de asetondur. Ancak bazı kumaşlar asetondan dolayı renk değiştirebilir. Bu gibi durumlarda asetonsuz oje çıkarıcıları kullanmanızı tavsiye edilmektedir.

Ayrıca bez renginiz de çok önemlidir. Çünkü renkli bezler alkol bazlı temizleyiciler yüzünden renklerini bırakabilir. Böyle bir durumda kaş yaparken göz çıkarmış olursunuz. O yüzden temizleme bezinizin beyaz renkte olmasına dikkat etmelisiniz. Bu yöntemleri uyguladıktan sonra oje lekesi nasıl çıkarılır gibi soruları bir daha sormayacaksınız.

erer.jpg

Diğer Yüzeylerden Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Oje lekeleri anlattığımı yüzeyler hariç mobilyalara ve saçlara da çok sık buluşmaktadır. Bu durum da en az öncekiler kadar sinir bozucu olmaktadır. Ayrıca özellikle saçlara bulaşan oje lekeleri kadınlar için kötü bir durumdur. Bu yüzden birçok kadın kendisine oje lekesi nasıl çıkarılır diye sormaktadır. Ancak telaşa gerek yok. Çünkü bu gibi durumlarında çözümleri vardır.

Öncelikle mobilyalardan oje lekesi çıkarmak için kesinlikle bez kullanılmalıdır. Tel ve benzeri ürünler tercih edilmemelidir. Çünkü bu ürünler mobilyalarınızı çizebilir. Bu yüzden önceliğiniz yumuşak dokulu bezler olmalıdır. Ayrıca nu lekeleri alkol oranı yüksek temizleyicilerle de çıkarabilirsiniz.

Son olarak saçlara gelirsek birçok hanım oje lekesi nasıl çıkarılır diye sorabilir. Ancak yapmanız gereken şey çok basittir. Saçlarınızı kesmek. Şaka yapıyoruz. Kim saçlarını kesmek ister ki. Bu gibi durumlar için asetonsuz oje çıkarıcıları kullanabilirsiniz. Ayrıca saç kremleri ve yoğun bir suyla durulama işlemi de iş görecektir.

gbfbs.jpg

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler