Meme Dikleştirme Ameliyatını En Popüler Sebepleri

Meme dikleştirme ameliyatı memelerin şeklinin düzeltilmesi için yapılan estetik ameliyatı türüdür.

Zamanla meme sarkmasına neden olan pek çok faktör gelişir. Kilo alıp verme, hamilelik, yaşlanma gibi etkiler meme dikleştirme ameliyatına ihtiyaç duyulabilecek durumlar arasındadır. Bu estetik operasyonu sayesinde sarkma sorunlarının önüne geçilirken, göğüs bölgesine eski hacmi kazandırılır.

Meme Dikleştirme

Mastopeksi operasyonu meme dikleştirme adıyla da bilinir. Sarkık bir görünüme sahip olan göğüsleri iyileştirmek amacıyla yapılmakta olan bir uygulama çeşididir. Bu operasyon sayesinde çok daha diri bir göğüs yapısına erişmek mümkün hale gelmiş olur. Aynı zamanda bu yöntem zaman içinde genişlemeye başlayan meme uçlarının da eski seviyesine gelmesine yardımcı olmaktadır. Büyük göğüsler, kilo kayıpları, gebelik gibi durumlar göğüslerdeki sarkmanın hızlanmasına neden olur. Bu tarz durumlarda kadınlar psikolojik anlamda durumdan rahatsızlık duyabilir. Bu operasyon sayesinde göğüs bölgesinin çok daha doğal bir yapıya erişmesi söz konusu hale gelir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Nedir?

Bu operasyon sayesinde sarkık memeler dikleştirilerek daha estetik bir hale gelmeleri amaçlanır. Meme dikleştirme operasyonu daha çok göğüs bölgesinde sarkıklık bulunan, doğum yapmış veya doğum yapmamış olan kadınlara yapılabilir. Ameliyatın yapılıp yapılmama kararını ise en çok kişinin ruh hali belirler. Ameliyatın öncesinde hastanın şikayetleri ve beklentileri ele alınarak ameliyat süreci ele alınır. Operasyon için en erken yaş 18 olarak belirlenmiştir. 40 yaş altı kişilere de meme ultrasonu ve bu yaşın üzeri hastalar içinde mamografi tetkikleri istenir. Memeler yağ dokusundan oluştuğundan dolayı bu operasyon sırasında kişinin kilosu da önemlidir. Kilo fazlalığında yağ kütlesinde artışlar görülürken ameliyat sürecinde değişiklikler söz konusu olabilir.

Meme Dikleştirme Operasyonu Neden Yapılır?

Meme dikleştirme uygulaması yaptırmak için ileriki yaşları beklemeye gerek yoktur. Birçok kadın göğüslerindeki sarkıklığı eski görünüme getirmek için plastik cerrahın yardımına ihtiyacına duymaktadır. Özellikle meme dikleştirme uygulamasının yaptırılma nedenleri arasında en çok bunlar yer alır.

Yaşlanma: Yaşlanma sonucunda göğüsler eski elastikliğini kaybetmeye başlar. İlerleyen yaşın sonucunda göğüs bölgesinde sıkılık kaybolmaya başlayacaktır. Zamanla meme bağlarının gevşemesi göğüs bölgesinin estetik görünümünü kaybetmesine neden olduğundan dolayı bu operasyon gündeme gelebilmektedir.

Gebelik ve Emzirme Dönemi: Gebelik ve ardından gelen emzirme dönemi özellikle göğüs bölgesinde çeşitli deformelerin görülmesini kolaylaştırır. Hamilelikte kilo alındığından dolayı memeler büyürken hemen sonrasında bebeğin beslenmesi için sütle dolmaya başlar. Ve bu süreçte göğüslerde büyüme hız kaybetmeden devam eder. Bebek doğduktan sonra ise emzirme sürecinde olan sütler boşalarak memeler elastik yapısını kaybeder. Bu süreç sonrasında meme dikleştirme ameliyatı kesin olarak olumlu sonuçlar verirken, göğüs bölgesindeki deformelerin ortadan kesin olarak çözümü mümkün hale gelmiş olacaktır.

Hızlı Kilo Alıp Verme: Diyet sırasında hızlı kilo verme durumunda göğüs bölgesi de etkilenirken bu durumda göğüslerde olumsuz anlamda değişiklikler ortaya çıkar. Bu bölgede sarkıklık, şekilsiz görünüm ve daha fazlasının bu süreçte görülmesi kaçınılmaz hale gelebilir. Özellikle bu durum aşırı şekilde kilo veren kadınlarda daha net bir şekilde fark edilmektedir. Bu durumda sorunun çözümü adına plastik cerrahların kapısını çalmakta olan kadınlar bu sorundan çok kısa bir süre içinde kurtulma şansı elde ederler.

Kimler Bu Operasyon İçin Uygundur?

  • Göğüs uçlarının aşağıda bulunması
  • Meme yapısının gevşek olması
  • Göğüslerinin büyüklüklerin farklı olması
  • Göğüslerin farklı şekillere sahip olması
  • Göğüslerin eski dikliğini kaybetmiş olması

Gibi şikayetleri bulunan kişiler için meme dikleştirme estetiği uygun olup uzman kişilerce doğru teknikler kullanılarak yapıldığında başarı oranı yüksek bir estetik operasyon çeşididir.