Koyu Renk Fondötenin Rengini Açmak İçin Öneriler

Koyu Renk Fondötenin Rengini Açmak İçin Öneriler

Koyu renk fondötenin rengini açmak kadınların merak ettiği konulardan biridir. Bunun için pek çok farklı yöntem bulunur.

Denemeden alınan fondötenler cep renginizden daha koyu olabilir. Böyle durumlarda fondöteni çöpe atmak yerine çeşitli yöntemler ile rengini açmayı deneyebilirsiniz. Bunun için özel olarak üretilmiş açıcıları da tercih edebilirsiniz. Fondötenler bazen ışıkta cildiniz ile uyumlu görünse de ışık olmadığı alanlarda cildinize koyu gelmiş olabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınız zaman fondöteni bu şekilde kullanmak yerine rengini açmanız gerekir. Cilt tonunuz ile uyumlu olan fondötenleri tercih edebilmek için mutlaka boynunuzda test etmeniz gerekir. En garanti yöntemlerden biridir. Aynı zamanda bileğiniz ile de test yapmanız mümkündür.

Nemlendirici İle Fondöten Rengini Açma

Fondöten rengini açmak isteyen kişiler için nemlendiriciler çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda fondöteninizin daha iyi bir yapıya gelmesini de yardımcı olur. Koyu renk fondötenin rengini açmak kadınlara göre zor bir durum olarak görülse de aslında kolay bir şekilde yapılabilir. İsterseniz bunu da seni kullandığınız sırada nemlendirici ile karıştırabilirsiniz isterseniz de bütün fondöteni nemlendirici ile karıştırarak hazır hale getirebilirsiniz. Renginin ne kadar açık olmasını istediğinize bağlı olarak nemlendirici miktarını artırabilirsiniz. Eklemiş olduğunuz nemlendiricinin cildiniz ile uyumlu olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir. Daha önce kullandığınız da herhangi bir problem ortaya çıkarmadıysa bu nemlendirici fondöten içerisinde kullanmak mümkündür. Bu sayede hem fondötenin rengini açmış olursunuz hem de kremsi yapıda fondötenler elde etmiş olursunuz. Nemlendirici ile rengi açılan fondötenler cilt ile daha tamamlayıcı bir görünüm ortaya çıkarır.

Açık Renk Fondöten İle Fondöten Rengi Açmak

Fondöten rengini koyu seçmiş olan kişiler için renk açma yöntemleri bulunur. Bunlardan bir tanesi de açık renk fondötenler olur. Cilt renginizden çok daha açık fondötenler tercih ederek iki fondöteni karıştırarak kullanıma sunmak mümkün olur. Açık renk fondöteni koyu renk fondötene eklerken ya da koyu renk fondöteni açık renk fondöten eklerken dengeyi korumaya dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde çok açık ya da çok koyu renkler ortaya çıkabilir. Dilerseniz makyaj yapacağınız esnada karıştırabilir, dilerseniz de her iki fondöteni bir anda karıştırıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Koyu renk fondötenin rengini açmak son derece kolaydır. Açık renk fondöteni eklediğiniz zaman iyice karıştırarak belirli bir süre bekletmeniz gerekir. Böylece renkler birbiriyle uyum sağlamış olur.

Lens Solüsyonu İle Fondöten Rengini Açma

Koyu renk fondötenin rengini açmak için lens solüsyonu da çok fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. İnsanlara ilk olarak garip gelse de işe yaradığı görülen işlemlerden biridir. Demek istediğiniz fondöteni bir yere alarak içerisinde bir iki damla kadar lens solüsyonu eklemek gerekir. Lens solüsyonu içerisinde yer alan maddeler sayesinde koyu renk fondötenin renginin açıldığını görmek mümkün olacaktır. Aynı zamanda fondöten çok daha homojen bir şekilde cildinize dağılır. Son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri haline gelmiştir. Bu yöntemi kullanırken lens solüsyonunu çok fazla eklememeye dikkat etmek gerekir. Fazla eklendiği zaman cilt üzerinde zararlı etkiler gösterebilir.