Isı Kullanmadan Saçları Kıvırcık Yapmanın 5 Yolu

Isı Kullanmadan Saçları Kıvırcık Yapmanın 5 Yolu

Kadınların en çok tercih ettiği saç modellerinden bir tanesi kıvırcık saç modelleri olmaktadır.

Kıvırcık saç modellerini saça hiçbir şekilde uygulamadan da yapmak mümkündür. Saçları sürekli olarak da su uygulamak bir süre sonra yıpranma ve dökülme gibi problemleri beraberinde getirir. Bu sebeple mecbur kalmadığım sürece ısı uygulamaktan kaçınmanız gerekir. Saçları kıvırcık yapmak için ısı uygulamaya gerek kalmaz. Çok kolay ve doğal yöntemler ile saçlarınızı dalgalı ve kıvırcık yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu yöntemler ile çok doğal bir görüntü de elde etmek mümkün olacaktır. Kıvırcık saç seven kişilerin mutlaka denemesi gereken yöntemlerdir.

Bandana Tekniği

Isı uygulamadan kıvırcık saçlara sahip olmak için en çok kullanılan doğal yöntemlerden bir tanesi bandana tekniği olmaktadır. Çok uzun süre beklemek gerektiği düşünülse de aslında 5 dakika içerisinde hazır olmaktadır. İlk olarak saçlarınıza şekillendirme köpüğü ya da krem sürerek ardından bandanayı kafanıza sabitlemeniz gerekiyor. Daha sonra saçlarınızı bandının her iki tarafına burgular yaparak geçirmeniz gerekiyor. Tüm saçınızı bandanaya sarmanız gerekmektedir. 5 ile 10 dakika arasında bekledikten sonra bandanayı saçınızdan çıkararak kıvırcık saçlara ulaşmanız mümkün olacaktır.

Çift Topuz

Doğal bir şekilde Kıvırcık saçlara ulaşmak isteyen kişilerin tercih ettiği diğer bir yöntem ise çift topuz yöntemi olmaktadır. Saçlarınız ortadan ikiye ayırmanız gerekir. Daha sonra her iki taraftan topuz yaparak doğal kıvırcık saçlara ulaşmanız mümkün olacaktır. Son derece kolay bir teknik olmasından dolayı kadınlar bu tekniği çok fazla tercih ediyor. 10 dakika beklettikten sonra saçlarınızı açarak şekillendirici köpük sürmeniz gerekir. Böylece daha kalıcı hale getirmek mümkün olacaktır.

Pipet Tekniği

Kabarık ve kıvırcık saçlara ulaşmak isteyen kadınlar ısı uygulamadan pipet tekniği ile bu saç modellerini elde edebilirler. Saçlarımızı ince ince ayırdıktan sonra pipetlere sarmanız gerekir. Biraz uğraştırıcı olsa da sonucu herkesi memnun edecektir. Bütün saçı pipetlere sardıktan sonra yaklaşık olarak 2 saat ile 3 saat arasında bekletmek gerekir. Saçlarınızı açtığınızda gördüklerinize inanamayacaksınız. Doğal ve kabarık kıvırcık saçlara ulaşmış olacaksınız. Saçlarınızın nemliyken sarmanız çok daha faydalı olacaktır.

Bigudi Yöntemi

Bigudi yöntemi çok eski yıllardan bu zamana kadar gelmiş yöntemlerden biridir. Kıvırcık saçlara ulaşmak için bigudi ile saçlarınızı tanımanız gerekir. Daha kalın dalgalara sahip olmak istiyorsanız mutlaka bigudi tekniğini tercih etmeniz gerekir. Saçlarınızdan kalın parçalar alarak bigudiye sarmanız gerekir. Daha sonra 4 ya da 5 saat arasında bekletip saçlarınızı açabilirsiniz. Fönlü gibi bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bigudi yöntemi ile çok havalı saçlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınızda hiçbir şekilde yıpranmadığı için büyük bir fayda sağlayacaktır.

Burgu Topuz Tekniği

Burgu topuz tekniği, ısı uygulamadan kıvırcık saçlara ulaşmak için tercih edilmesi gereken yöntemlerden biridir. Saçlarını tutamlar alarak burgu şeklinde getirmeniz gerekir. Daha sonra tel toka ya da başka bir toka ile saçlarınızı sabitlemeniz gerekir. Bu şekilde saçlarınızı 2 saat ile 3 saat arasında beklettikten sonra açmanız gerekir. Açtıktan sonra doğal kıvırcık saçlara ulaşmış olacaksınız.