İğneli Lazer Epilasyon Nedir?

İğneli Lazer Epilasyon Nedir?

Tüy köklerini iğne yardımı ile ulaşarak elektrik akımı yöntemi ile tüylerin yakılmasını sağlayan işleme iğneli lazer epilasyon adı verilir.

Son derece etkili ve olumlu sonuç sağlayan işlemler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda elektrik yöntemi ile yıkılma gerçekleştirildiği için tüyler işlem kaybederek dökülmeye başlar. Uzun vadeli düşünüldüğü zaman son derece büyük bir avantaj sağlamaktadır. Yeniden tüylerin çıkmayacağı garantisi de verildiği için kadınların kurtarıcı işlemlerinden biridir. Fakat bu işlemi gerçekleştirirken mutlaka doğru zamanı tercih etmek gerekir. Yaz aylarında güneş ışınına maruz kalındığı zaman ciltte tahriş gibi problemler meydana gelebilir. Bu sebeple mutlaka kış aylarında yaptırmak gerekir. Aynı zamanda kıl köklerinizin yapısına göre seans sayısı da değişiklik göstermektedir. Kalın kıl köklerine sahipseniz çok daha kısa bir süre içerisinde işleminiz tamamlanır.

İğneli Lazer Epilasyon Türleri Nelerdir?

Kıl köklerinin elektrik ile birlikte yakılmasını sağlayan iğneli lazer epilasyon iki farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. İğne ile köke elektrik enerjisi aktarmayı sağlayan yöntemlerden biri olan gelvanik iğneli epilasyon son derece büyük bir fayda sağlar ve çok fazla tercih edilir. İçerisinde bulunan sodyum hidroksit sayesinde kıl köklerinin tamamen parçalanmasına yardımcı olur. Bu sayede dökülen kıllar yerine yenisi çıkmaz. İletken olarak suyun kullanıldığı işleme ise termolisis iğneli epilasyon adı verilmektedir. Titreşim yöntemi kullanıldığı için son derece etkili bir yöntemdir. Titreşim ile birlikte kıl köklerinin tamamen kendiliğinden ısınmasını ve böylece dökülmesini sağlar. Böylece tüyler kendi kendine yok olacaktır. Son yıllarda en fazla tercih edilen iğneli operasyonlar arasında yer almaktadır. Fakat tipine göre ve tüy tiplerine göre hangisini tercih edeceğiniz uzman kişiler tarafından belirlenir. İlk olarak kapsamlı bir araştırma yapıp daha sonra tercih etmeniz gerekir. Aynı zamanda bu operasyonlardan birini gerçekleştirmek isteyen kişilerin güvenilir alanları tercih etmesi son derece önemlidir.

İğneli Lazer Epilasyonun Yapım Aşamaları Nelerdir?

İlk olarak belirlenen bölgenin kıl kökleri incelenmeye başlanır. Bunun doğrultusunda hangi metodun daha uygun olacağı belirlenir. En sağlıklı ve en doğal şekilde kıl köklerinin yok edilmesi hedeflenir. Daha sonra iğne yardımı ile kıl köklerine elektrik akımı verilir. Böylece kıl köklerinin tamamen deforme olması ve dökülmesi sağlanır. Kıl köklerinin yanması sonucunda cımbız yardımı ile bu kökler yerinden çıkarılır. Herhangi bir yanma durumu söz konusu değilse işlem yeniden tekrarlanır. İğneli lazer epilasyon ile birlikte bütün kıl kökleri teker teker yandığı için daha olumlu bir sonuç almak mümkün olur. İlk sıralarda biraz acı hissetseniz de daha sonrasında bu durum hissedilmez hale gelir. Seansları düzenli olarak gidildiği takdirde en kısa zamanda sonuç alma imkanı bulmak mümkündür. Bir seans bir kontrol şeklinde devam etmektedir.

İğneli Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İğneli lazer epilasyon işlemi gerçekleştirecek olan kişilerin dikkat etmesi gereken pek çok husus yer alır. Bu hususlar şunlardır;

- Lazer epilasyon işlemi gerçekleştikten sonra 1 gün içerisinde hiçbir şekilde ilgili bölgeye su değdirmemek gerekir. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

- Lazer epilasyon işlemi gerçekleştirilen bölgeye İlk zamanlar kesinlikle kimyasal ve kozmetik ürünleri temas ettirmemek gerekir.

- Bu işlem bütün vücut için geçerlidir. Bu sebeple iz bırakmayan bir şekilde gerçekleştirilir.

- Lazer epilasyon işlemini yüzünüz için gerçekleştirdiğiniz zaman mutlaka soğuk su ile yüzünüzü yıkamaya özen göstermeniz gerekir. Aynı zamanda yıkarken hassas davranmak gerekir.

-  Cildinize yüksek faktör içeren güneş kremleri tercih etmekten kaçınmak gerekir. Aynı zamanda güneş ile çok fazla temas etmemek gerekir. Aksi takdirde cildinizde çeşitli deformasyonlar meydana gelebilir.

İğneli Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

İğneli lazer epilasyon işlemini gerçekleştirecek olan kişilerin kıl köklerinde hiçbir probleminin olmaması gerekir. Kıl köklerinde enfeksiyon ya da bakteri oluşumu zor konusu olan kişilerin kesinlikle bu işlemi gerçekleştirmemesi gerekiyor. Batık problemi yaşayan kişiler için en ideal lazer epilasyon yöntemlerinden biridir. Deri altına gömülmüş olan Kıl köklerini yakarak batık oluşumunu azaltmaya yardımcı olur. Çok fazla kız bulunduran insanlar için tercih edilebilir yöntemlerden biridir. Cilt hassasiyeti bulunmayan kişiler için tercih edilmesi gereken yöntemler arasında yer alır. Hassas ciltlere sahip olan kişilerde bir süre sonra kızarma ve yara gibi oluşumlar kendini göstermeye başlar. Bu sebeple hassas ciltlere sahip kişilerin kesinlikle yaptırmaması gereken işlemler arasındadır. Lazer epilasyon işlemini gerçekleştirebilmek adına mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir.

İğneli Lazer Epilasyon Riskli Midir?

Lazer epilasyon işlemi yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri riskli olup olmadığı konusundadır. İğneli lazer epilasyon son derece güvenilir yöntemlerden biridir. Kişiye özel iğne kullanımı söz konusu olduğu için hijyen açısından da büyük bir fayda sağlamaktadır. Son derece steril ortamlarda gerçekleştirilir. Böylece herhangi bir hastalık ile karşı karşıya kalma durumu ortadan kalkmış olur. Oluşabilecek en büyük problem kızarıklık olur. Bu sorunda zaman ile geçmeye başlar. Kadınların gönül rahatlığı ile yaptırabileceği operasyonlardan biridir. Aynı zamanda en iyi sonuç alabileceğiniz yöntemler arasında yer alır. Kıl ve tüy problemi yaşayan kişiler için mutlaka tercih etmesi gereken işlemler arasında yer almaktadır.