Hamilelikten Önce, İleriye Dönük Cinsiyet Planlaması Nasıl Yapılır?

Hamilelikten Önce, İleriye Dönük Cinsiyet Planlaması Nasıl Yapılır?

İleriye dönük cinsiyet planlaması, hamilelik oluşmadan önce, istenilen cinsiyette bebek olması için belirli tarihler de ilişki yaşayıp, gebe kalmaya çalışmaktır.

Geçmişten bu güne kadar gelen kulaktan dolma yöntemleri duymayan yoktur. Kırmızı et yersen ve misyoner pozisyonunda gebe kalırsan erkek çocuk, süt ve süt ürünleri tüketirsen kız çocuk olur derler. Buna benzer şeyler hep söylerler ama bu yöntemlerin hiç biri bilime dayanmaz. Hepimizin bildiği üzere bebeğin cinsiyetini babadan gelen sperm belirlemektedir. Ancak bazı araştırmalara göre her kadının erkek bebek dönemleri, kız bebek dönemleri vardır. Bu dönemlerde planlama yaparak hayaline kavuşan birçok anne olmuştur. Ancak hiçbir ileriye dönük cinsiyet planlaması %100 sonuç vermez. Bunun bir kesinliği yoktur ancak denemekten de zarar gelmez. İşte o yöntemler…

1- Beslenme İle Cinsiyeti Belirleme

Yapılan araştırmalara göre ileriye dönük cinsiyet planlamasında kadınlar için diyet ve beslenme çok fark ediyor. Yani gebe kalmayı düşünen anne adayı 6 hafta önceden beslenme tarzını değiştiriyor. Et, balık, çikolata sebze ağırlıklı beslenen kadının erkek bebek, süt ve süt ürünlerine ağırlık veren kadının ise kız bebek şansı artıyor.

Bu teorinin bilimsel açıklaması ise, beslenme tarzının, kadın yumurtasında ki iyonik çekimlere etki ettiği yönünde. Alınan besinler vücutta bulunan elektrik yükünü + ve – olarak değiştirmekte olduğu söyleniyor. X ve Y yüklü olan spermler de rahimde tam tersi elektrik çekimine rastladığı zaman birbirini itmeye başlar. Bu şekilde istenilen cinsiyete kavuşulacağı söylenir.

2-Erkekler İçin Diyet ve Muamele

Bebeğin cinsiyetini erkekten gelen spermin belirlediğini söylemiştik. İleriye dönük cinsiyet planlamasında baba adaylarının yapması gerekenler vardır.

Kız bebek için;

 • Tuzlu yiyeceklerden uzak durulmalı.
 • Kalsiyum ağırlıklı beslenmeli
 • İlişki ovulasyondan 3 gün önce olmalı. Kız bebeğe ait X spermleri daha yavaş ilerleyip, Y sperme göre daha uzun ömürlüdür. Bu nedenle yumurtlama olmadan önceki günler ilişki olmalı
 • Ovulasyondan önce sık sık ilişki olmalı
 • Döllenmeden önce erkek ne kadar sık boşalırsa, yumurtlama olduğunda yumurtaya ulaşacak olan X(kız bebek) spermi o kadar fazla olacaktır.
 • İlişki yüzeysel olmalıdır. Penisin çok içeri girmesine gerek yoktur. Çünkü Y spermi dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

   Erkek bebek için;

 • Yemekler de bol tuz kullanılmalı. Yulaf, kayısı, tereyağı, et ağırlıklı beslenilmelidir.
 • İlişki ovulasyondan 2 gün sonra yani tam yumurtanın çatladığı gün olmalıdır.
 • Y spermi çok hızlıdır ve ömrü kısadır. Bu yüzden çatlama olduğu gün yumurtaya ilk ulaşan Y spermi olma ihtimali yükselir
 • Derinlemesine ilişki olmalıdır. Kadının altta ve penisin en derin girebileceği pozisyonalar denenmelidir.
 • Kadının yumurtasının çatladığı güne kadar ilişki sıklığı az olmalıdır. Sperm ne kadar yoğun olursa Y spermleri de o kadar fazlalaşır.
 • İlişkiden önce kadının da boşalması gerekir. Rahim ağzı ve vajina kaygan olduğu için hızlı ilerleyen Y spermleri çok daha erken yumurtaya ulaşacaktır.

3-Çin Takvimi Uygulaması

İleriye dönük cinsiyet planlamasında Çin takvimi, son zamanların en moda uygulaması haline geldi. Her kadının hamile kalma yaşında, yılın 12 ayı hangi cinsiyete hamile kalabileceğinin belli olduğu söyleniyor. Mesela 27 yaşında bir kadının mart ayında erkek bebeğe. Aralık ayında ise kız bebeğe hamile kalacağı söyleniyor. Cinsiyet ve kadınlarının yaşının yazdığı bu takvimin %90 kesinliği olduğu söylense de, şans işi olduğunu söyleyen kadın sayısı çok daha fazla. Sadece eğlenmek ve vakit geçirmek için bakmak daha doğru olacaktır.

4-Cinsiyet Testi

Bu test yurtdışında yapılan bir test. Anne adayı 5-6 haftalık hamile iken hamilelik kiti gibi bir testle bebeğinin cinsiyetini öğrenebiliyor. Labaratuvara gönderilen kan örneğinde Y veya X kromozomu şeklinde sonuç geliyor. Eğer bebek istenmeyen cinsiyetten olmuşsa da aldırılıyor. Bu yöntem kürtajla sonuçlanabildiği için etik ve ahlaka uygun değildir. Anne rahmine düşen her bebeğin yaşam hakkı vardır.

En başta da söylendiği üzere ileriye dönük cinsiyet planlamasında söylenen hiçbir uygulama kesin bir şey söyleyemez. Ne yapılırsa yapılsın sonunda hep Allah’ın dediği olur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.